Moje konto

08831494 Kominkowy wymiennik ciepła, płomieniówkowy WK 200/900/200 - wykonywany ze stali nierdzewnej (wlot/wylot spalin: 200/200mm, długość płomieniówek: 90cm)

1 oferta z 1 sklepu

Producent 088 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

Producent088

Promocja tego produktu! "Dostawa gratis na terenie całego kraju"
Czyli dostarczamy bezpłatnie ten towar w dowolne miejsce w Polsce.
"Większość towarów wysyłamy w ciągu 24h, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"

Do godziny po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają czy zamówiony towar jest w magazynie i przesyłamy informację emailem lub faksem.

Dodatkowa energia cieplna za darmo.
Jak to możliwe? A właśnie jest na to sposób. Jedyny na rynku wodny wymiennik ciepła (7 płomieniówkowy) przystosowany do odzyskiwania ciepła ze spalin nie tylko z kominka, ale też pieców, piecyków, kuchni itp. dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Dlaczego zastosowano płomieniówki a nie jedną rurę przelotową spalin o średnicy od 150-200mm? Otóż powierzchnia grzewcza przy zastosowaniu wymiennika płomieniówkowego w stosunku do rury przelotowej o średnicy np. 150 mm jest większa o 226%, przy zastosowaniu rury ? 180 mm pow. grzewcza jest większa o 172 % a przy wykorzystaniu rury przelotowej ? 200mm jest to 145%.

Ile można odzyskać ciepła?
Odpowiem - dużo. To jest w zależności od wkładu ok. 40% nominalnej mocy kominka tj. od 4-12 kW ? w zależności od mocy i czy jest to kominek typu zamkniętego czy otwartego. Nadchodzą czasy kryzysu i kto nie umie oszczędzać nie jest na czasie.

Masz kominek, kuchnię, piecyk itp. urządzenie i chcesz wykorzystać maksymalnie wytworzoną energię cieplną to masz rozwiązanie. Wymiennik należy dobrać do potrzeb cieplnych obiektu i mocy zainstalowanego wkładu kominkowego czy też innego źródła ciepła. Nie spodziewasz się jak będziesz zadowolony(a), ile da się zaoszczędzić w opale i pieniądzach. Przy zastosowaniu wymiennika wydatek jest jednorazowy a oszczędności uzyskujesz cały czas. Projekt wykonawczy miał na celu prostotę wykonania, montażu, praktycznie bezobsługowe urządzenie. W ramach zakupu wymiennika otrzymasz rozwiązanie systemowe bezobsługowego sterowania pracą kominka i utrzymywania parametrów w budynku. Zastosowanie wymiennika nie eliminuje wykorzystania systemu DGP, czyli powietrznego rozprowadzenia ciepła uzyskiwanego w wyniku nagrzewania powietrza nad wkładem kominkowym.

CHARAKTERYSTYKA URZĄDZENIA:


1. INFORMACJE OGÓLNE
Kominkowy wymiennik ciepła wykonywany ze stali nierdzewnej lub stali czarnej węglowej przeznaczony jest do odzyskiwania ciepła ze spalin wydalanych do atmosfery przez kominki, piece, kuchnie węglowe, piecyki itp. urządzenia i wykorzystanie energii cieplnej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i zasilenia centralnego ogrzewania. Jest to najefektywniejszy sposób uzyskiwania ciepłej wody i ogrzewania pomieszczeń. Wymiennik może być stosowany nie tylko w gospodarstwie domowym, lecz również w zakładach pracy, gastronomii, pensjonatach, hotelach, tj. wszędzie tam, gdzie ciepła woda użytkowa i centralne ogrzewanie jest niezbędne.


Cechą charakterystyczną stali nierdzewnej, z której wykonany jest zbiornik jest to, że jej powierzchnia samoczynnie oczyszcza się z osadów zawartych w wodzie od strony zewnętrznej płomieniówek oraz flory bakteryjnej, co zapewnia pełną higieniczność zładu. Cech tych nie mają wymienniki wykonane ze stali węglowej, które należy okresowo płukać wykorzystując roztwory jak do płukania kotłów centralnego ogrzewania.

2. BUDOWA
Wymiennik składa się ze zbiornika wykonanego ze stali nierdzewnej o średnicy ? 254 mm lub węglowej, w którego wnętrzu umieszczone są rury o średnicy ? 70 mm , które tworzą dużą powierzchnię wymiany ciepła od 0,92 -1,41 m2. Wymiennik fabrycznie wyposażony jest w króćce: zimnej wody, ciepłej wody i zawór spustowy.


Standardowo króćce wymiennika są umieszczone po przeciwnej stronie wymiennika. Na zamówienie usytuowanie króćców można zamontować w inny sposób chociaż propozycja rozwiązania technicznego przemawia za przedstawioną wersją.

Wykonanie z materiału w gat. AISI 304
a) Wymiennik ? rura ?254x2mm

b) Płomieniówka ? rura ?70x2mm

c) Blacha czołowa ? gr. 4mm

DANE TECHNICZNE:

Sprawdź też