Menu

DRONTAL TABLETKI DLA PSÓW 2SZT

Cechy produktu

  • Producent Bayer 

Opis

Bayer Drontal to tabletki powlekane na pasożyty dla psów - opakowanie zawiera dwie tabletki.

Skład:

Substancje czynne: 150 mg febantelu, 50 mg pyrantelu, odpowiadające 144 mg pyrantelu embonianu, 50 mg prazykwantelu.

Tabletka o aromacie mięsnym, barwy jasnobrązowej do brązowej, obustronnie nacinana może być dzielona na połowy.

wyszczególnionia:

Zwalczanie inwazji mieszanych, powodowanych poprzez nicienie i tasiemce takich jak:

Robaki obłe:

  • Glisty (postać dorosła i późna niedojrzała): Toxocara canis, Toxascaris leonina
  • Tęgoryjce (postać dorosła): Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum
  • Włosogłówki (postać dorosła): Trichuris vulpis

Tasiemce (postać dorosła i późna niedojrzała): Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Mesocestoides spp.

Zwalczanie inwazji pierwotniaków Giardia spp. U szczeniąt i dorosłych psów.

Przeciwwskazania:

Nie stosować u szczeniąt przed ukończeniem drugiego tygodnia życia. Nie stosować u suk w pierwszych dwóch trymestrach ciąży.

Dawka lecznicza to 15mg/kg m.c. Febantelu i 14,4 mg/kg m.c. Embonianu pyrantelu i 5mg prazikwantelu na 1kg m.c., co odpowiada 1 tabletce na 10kg m.c. Doustnie. Oznacza to rozszerzanie dawki o pół tabletki co 5kg masy ciała.

Podawanie:

Preparat podaje się jednorazowo, najlepiej w kawałku mięsa albo innego smakołyku. Można go także dzielić, rozgniatać i mieszać z karmą. Może być stosowany bez względu na wariant diety.

Przed użytkowaniem u zwierząt w złym stanie ogólnym albo wskazujących objawy silnego zarobaczenia, należy zwrócić się o poradę lekarza weterynarii.

W celu ograniczenia ryzyka ponownej inwazji, wszystkie zwierzęta bytujące razem powinny być leczone w tym samym czasie.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, towar jest przystępny do sprzedaży tylko w sytuacji odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych oraz sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego typu produktów osiągalny jest wyłącznie w sytuacji wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.