Menu

DRONTAL TABLETKI DLA PSÓW DUŻEJ RASY 2SZT

Cechy produktu

  • Producent Bayer 

Opis

Bayer Drontal to tabletki powlekane na pasożyty dla psów - opakowanie mieści dwie tabletki.

Skład:

Substancje czynne: 150 mg febantelu, 50 mg pyrantelu, odpowiadające 144 mg pyrantelu embonianu, 50 mg prazykwantelu.

Tabletka o aromacie mięsnym, barwy jasnobrązowej do brązowej, obustronnie nacinana może być dzielona na połowy.

wyróznionia:

Zwalczanie inwazji mieszanych, wywoływanych przez nicienie i tasiemce takich jak:

Robaki obłe:

  • Glisty (postać dorosła i późna niedojrzała): Toxocara canis, Toxascaris leonina
  • Tęgoryjce (postać dorosła): Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum
  • Włosogłówki (postać dorosła): Trichuris vulpis

Tasiemce (postać dorosła i późna niedojrzała): Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Mesocestoides spp.

Zwalczanie inwazji pierwotniaków Giardia spp. U szczeniąt i dorosłych psów.

Przeciwwskazania:

Nie stosować u szczeniąt przed ukończeniem drugiego tygodnia życia. Nie stosować u suk w pierwszych dwóch trymestrach ciąży.

Dawka lecznicza to 15mg/kg m.c. Febantelu i 14,4 mg/kg m.c. Embonianu pyrantelu i 5mg prazikwantelu na 1kg m.c., co odpowiada 1 tabletce na 35kg m.c. Doustnie. Oznacza to zwiększanie dawki o pół tabletki co 5kg masy ciała.

Podawanie:

Preparat podaje się jednorazowo, najlepiej w kawałku mięsa lub innego smakołyku. Można go również dzielić, rozgniatać i mieszać z karmą. Może być używany bez względu na typ diety.

Przed stosowaniem u zwierząt w złym stanie ogólnym albo wskazujących objawy silnego zarobaczenia, należy zwrócić się o poradę lekarza weterynarii.

W celu ograniczenia ryzyka ponownej inwazji, wszystkie zwierzęta bytujące razem powinny być leczone w tym samym czasie.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, artykuł jest dostępny do sprzedaży tylko w sytuacji odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych oraz sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego typu produktów realny jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej artykułu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.