Menu

Akumulator Fenix ARB-L45 (7000 mAh 7,2 V)

Cechy produktu

  • Producent Fenix 
  • Pojemność 7000 mAh

Opis

Fenix ARB-L45-14000 to oryginalny akumulator litowo-jonowy o obszerności 7000 mAh asygnowany do latarki Fenix TK72.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji oraz wielopoziomowym zabezpieczeniom zapewnia aż 500 cykli ładowania z zachowaniem do 75% objętości.

Oznacza to, iż ogniwo może być codziennie rozładowywane i ładowane w okresie 1,5 roku-co dobitnie wyróżnia jego jakość, a także produktywność.

Z uwagi na brak efektu pamięci, akumulatory Fenix mogą być doładowywane w dowolnym momencie, bez negatywnego oddziaływania na ich pojemność i żywotność.

Stalowy korpus zapewnia wysoką trwałość mechaniczną i minimalizuje ryzyko zwarcia spowodowanego upadkiem lub uderzeniem.

W akumulatorze zaimplementowano ciśnieniowe otwory wentylacyjne, odpowiedzialne za wydalanie gazu, który podczas incydentalnego zwarcia może doprowadzić do rozdęcia albo wybuchu.

firma zastosował wielopoziomowy system zabezpieczeń, który w maksymalnym stopniu wydłuża żywotność i zagwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa akumulatora.

Systemy bezpieczeństwa:

  • zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem w trakcie używania
  • zabezpieczenie przed przeładowaniem podczas procesu ładowania
  • zabezpieczenie obwodu przeciwko zwarciom
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • katoda z zabezpieczeniem PTC (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe).

Aby maksymalnie wydłużyć żywotność akumulatora, do ładowania zaleca się stosowanie prądu 1 A, maksymalnie 5 A.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.