EXIDE EA722 12V 75Ah 730A

EXIDE EA722 12V 75Ah 730A

Przykro nam, w chwili obecnej brak ofert.
  • Napięcie: 12
  • Moc rozruchowa: 730
  • Pojemność: 75
  • Polaryzacja: P+

Informacje o produkcie

Chcesz mieć pewność, że Twój samochód będzie miał odpowiedni rozruch, nawet w paskudne, mroźne dni? Zastanów się, czy aby nie potrzebujesz wymienić już akumulatora? Może Twój wybór padnie na akumulator EXIDE EA722?

EXIDE EA722 12V 75Ah 730A

Wprowadzenie

Wybierając akumulator do swojego samochodu, należy skupić się na informacjach producenta danego pojazdu. Należy zwrócić uwagę na wartość prądu rozruchowego oraz na pojemność. Jeśli nie znamy tych wartości, możemy sprawdzić tę informację w instrukcji lub na stronie producenta samochodu, bądź u sprzedawców konkretnych akumulatorów. Musimy wtedy podać markę oraz model auta, a także rodzaj silnika. Często wielu użytkowników samochodów decyduje się na kupno akumulatora o większej pojemności, niż ta wskazana przez producenta pojazdu. Takie rozwiązanie ma rzekomo zapewnić więcej energii dla podzespołów samochodu. Nic bardziej mylnego. Ogniwo o zbyt dużej pojemności nie będzie odpowiednio doładowywane i przez to straci na sprawności i żywotności.

EXIDE EA722 12V 75Ah 730A

Specyfikacja i porady

Przed przystąpieniem do zakupu ważną kwestią jest wymierzenie tego podzespołu. Nie sugerujmy się wielkością starego ogniwa. Często nowe akumulatory są mniejsza niż stare, oferując te same parametry techniczne. Przed zakupem, zmierzmy wielkość podstawy półeczki pod akumulator oraz wysokość do poziomu maski. Dzięki temu unikniemy frustracji, a także uszkodzenia tego komponentu. Baczną uwagę zwróćmy także na rozłożenie biegunów. To wbrew pozorom ważne, bo może się okazać, iż nasze kable w samochodzie będą za krótkie i nie podłączymy naszego ogniwa. Sprawdzimy to w specyfikacji nowego akumulatora. Zajmie nam to chwilę, a zaoszczędzi niepotrzebnych stresów i czasu. Dokładne parametry opisywanego modelu EA722 wyglądają następująco: - położenie biegunów: P+, - napięcie tego ogniwa to 12 V, Akumulator mocujemy za pomocą złącza B13. Akumulator ma długość 278 cm. Wysokość tego ogniwa to 175 cm. Szerokość to 175 cm EA722 cechuje się pojemnością: 75 Ah.

Podusmowanie

Zakup nowego akumulatora to nie wszystko. Zużyty należy zutylizować. Niewolno nam wyrzucać go na śmietnik. Możemy albo bezpłatnie oddać go do wyspecjalizowanego punktu lub do sklepu, w którym kupiliśmy nowy. Za sprawą odpowiedniego doboru akumulatora przedłużymy żywotność naszego samochodu. Nie oszczędzajmy na jego zakupie. Jeśli wybierzesz dobre ogniwo, docenisz to każdego mroźnego poranka, gdy Twój samochód odpali bez problemu. Zdecyduj się na sprawdzoną markę. Rozważ nabycie akumulatora EXIDE EA722.

Dane techniczne

Parametry
Napięcie 12
Moc rozruchowa 730
Mocowanie B13
Pojemność 75
Polaryzacja P+

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie