ZAP PLUS 12V 74Ah 680A

ZAP PLUS 12V 74Ah 680A

  • Cena od: 330
  • Polaryzacja: P+
  • Napięcie: 12
  • Moc rozruchowa: 680
  • Pojemność: 74
Oferty 1-1 ułożone według:

Informacje o produkcie

Chcesz cieszyć się doskonale sprawującym się samochodem nawet w zimne dni? Może już pora zmienić akumulator na nowy? Zapoznaj się z produktem ZAP. To bezobsługowy akumulator samochodowy oznaczony modelem PLUS.

ZAP PLUS 12V 74Ah 680A

Wprowadzenie

Szukając nowego ogniwa energetycznego dla naszego auta, musimy znać kilka głównych parametrów naszego pojazdu. Podstawowymi są: wartość prądu rozruchowego oraz pojemność akumulatora. Jeśli nie znamy tych danych, nic straconego. Wystarczy sprawdzić je w instrukcji użytkowania samochodu. Jeśli takowej nie posiadamy, możemy znaleźć je na stronie internetowej producenta pojazdu lub u sprzedawcy akumulatorów. Znając markę, model i silnik, powinien dobrać nam odpowiedni akumulator. Pamiętajmy jednak, aby nie kupować akumulatorów o pojemności większej niż ta zalecana. Skutkuje to niedoładowaniem ogniwa i tym samym, zmniejszeniem jego żywotności.

ZAP PLUS 12V 74Ah 680A

Specyfikacja i porady

Przed przystąpieniem do zakupu ważną kwestią jest wymierzenie tego podzespołu. Wbrew pozorom to ważna kwestia. Żeby uniknąć problemów, warto zmierzyć podstawkę w komorze silnika oraz orientacyjną wysokość akumulatora. Nie sugerujmy się gabarytami starego akumulatora. Zwracajmy uwagę na parametry, a nie wielkość. Istotne jest też rozłożenie biegunów. Sprawdźmy po której stronie znajduje się biegun minusowy. Jeśli nie zwrócimy na to bacznej uwagi, może się okazać, iż przewody z klemami mogą okazać się za krótkie. Oto dokładna specyfikacja modelu PLUS: - położenie biegunów tego akumulatora: P+, - napięcie to 12 V. Typ mocowania B13.

ZAP PLUS 12V 74Ah 680A

Podusmowanie

Pamiętajmy, że zakup akumulatora to nie wszystko. Zużyty należy zutylizować. Pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać go na śmietnik. Jeśli nie wiemy co zrobić ze starym ogniwem, najlepiej oddać je do sklepu czy specjalnych punktów utylizacji. Co ciekawe, przy zakupie nowego akumulatora, sprzedawca ma obowiązek odebrać od nas zużyte ogniwo. Dobór odpowiedniego akumulatora praktycznie gwarantuje bezproblemowy rozruch i dobry stan wszystkich podzespołów zasilanych za pomocą akumulatora, przez długi czas i w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych.

Dane techniczne

Parametry
Polaryzacja P+
Napięcie 12
Moc rozruchowa 680
Mocowanie B13
Pojemność 74

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie