Menu

Ale dali szkołę! Ziarno rozmawia z ks. kadrynałe Stanisławem Dziwiszem o bł. Janie Pawle II (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375531121 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Lidia Lasota 
  • Wydawnictwo BIAŁY KRUK 
  • Ilość stron 112 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Kardynał Stanisław Dziwisz wspomina w tej książce m.in. Pierwszy dzień pontyfikatu: Niebawem poproszono mnie, żebym przyszedł do nowego papieża. Pierwsze spotkanie odbyło się w prowizorycznej jadalni, gdzie nowy papież spożywał kolację wraz ze wszystkimi kardynałami, którzy uczestniczyli w konklawe. Gdy tam wszedłem, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Jean-Marie Villot podprowadził mnie do Ojca Świętego. Jan Paweł II wstał od stołu i nad wyraz serdecznie się ze mną przywitał, uśmiechnął i powiedział: „Ale dali szkołę!". „Szkołę" dały także ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi dzieci z szczególnie cenionego przez najmłodszych katolickiego programu telewizyjnego „Ziarno", które odwiedziły go w krakowskim pałacu arcybiskupim. Obsiadły go kołem, wyściskały i wprost zasypały pytaniami o Papieża. Ks. Kardynał cierpliwie odpowiedział im aż na sto pytań! Dzieci interesowały wszystkie okresy życia Papieża i najróżniejsze, z ich punktu widzenia nad wyraz ważne sprawy. Kardynał Dziwisz nie pominął żadnego pytania, opowiedział, jak Ojciec Święty się modlił, jak podróżował i odpoczywał, zdradził nawet, czy Jan Paweł II lubił czekoladę, czy oglądał telewizję, czy miał jakieś domowe zwierzątko, czy wysyłał e-maile. W rozmowie – która na pewno zainteresuje nie tylko dzieci! – pojawiają się informacje wcześniej znane jedynie najbliższym Ojca Świętego.
Rozmowa ułożyła się w mądrą opowieść o życiu i świętości Papieża Polaka. Towarzyszą jej szczególnie nieszablonowe zdjęcia Karola Wojtyły – Jana Pawła II; od czasów dzieciństwa aż po dzień pogrzebu. Odnajdziemy tu na dodatek krótką historię „Ziarna" – które nadawane jest od ponad 20 lat! – i relację z wizyty „ziarnowych" dzieci w niedostępnych dla zwykłego Czytelnika, sławnych apartamentach przy Franciszkańskiej 3.

cena: 49 zł brutto - w tym 4 zł stanowi cegiełka na budowę Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się"

Podtytuł: "Ziarno" rozmawia z ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem o błogosławionym Janie Pawle II
ISBN: 9788375531121
Kod paskowy: 9788375531121
Autorzy: Dziwisz Stanisław
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Kod wydawcy: 28398
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 112
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.0x26.0cm
Głębokość (mm): 12
Waga: 0.8
Języki: polski
Grupa towarowa: Album

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.