Menu

Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788324054411 
  • Autor Gajda Radosław Natalia Szcześniak 
  • Wydawnictwo Znak 

Opis

Budynki, ludzie, pasje, marzenia. Dlaczego jedne budynki stają się odważnymi dziełami sztuki, a inne kojarzą się z efekciarstwem i tandetą? Co sprawia, iż bryła z cegły, kamienia lub betonu może wywołać emocje? Co powoduje, że ludziom mieszka się wygodnie, i co nowego kryją budynki, które otaczają nas na co dzień? Twórcy przełomowego bloga "ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA" odkrywają fascynujące historie o architekturze.

Dowiemy się, jakim cudem warszawski Cosmopolitan stoi na podwieszanych mostach, dlaczego pewien blok w Kopenhadze przypomina Himalaje i co popchnęło Le Corbusiera do zaprojektowania blokowiska. Autorzy w prosty, dostępny i atrakcyjny sposób opowiadają o przestrzeni, która nas otacza w domu, w biurze, w czasie wolnym.

Udowadniają, że budynki to nie tylko materiały, lecz opowieści o ludziach, ich pasji, marzeniach i emocjach. Radosław Gajda - historyk architektury i nauczyciel akademicki. Zamienił stuosobową akademicką salę na wielotysięczną widownię w internecie.

Natalia Szcześniak - architektka i scenografka. Razem tworzą największy i jedyny w Polsce videoblog o architekturze i sztuce - ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.