Menu

Atlas gór świata - Praca zbiorowa (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380465435 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo ExpressMap 
  • Ilość stron 472 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„Atlas gór świata" to ilustrowane kompendium wiedzy o ponad 250 pasmach, masywach i łańcuchach górskich siedmiu kontynentów.

Publikacja łączy w sobie atuty encyklopedii (m.in. Opisy środowiska przyrodniczego i historii eksploracji poszczególnych pasm, zestawienia najwyższych szczytów, liczne ciekawostki), atlasu (150 stron map w przeróżnych skalach), albumu (blisko 500 fotografii) i poręcznego poradnika (informacje o przystępności turystycznej). Całość uzupełniają: wstęp o historii związków człowieka z górami (od świętych gór do rozwoju alpinizmu), wprowadzenie do zagadnień geograficznych (geneza gór, ich budowa, cechy gór wysokich etc.), słownik terminów górskich i indeks nazw.

liczba i dostatek tematów zawartych w publikacji są naprawdę imponujące: książka pokazuje ponad 250 pasm, masywów i łańcuchów górskich, od sporych systemów (Andów, Kordylierów i Himalajów) po mniejsze, ciekawe, często egzotyczne pasma (daleka Syberia, afrykański interior, górzyste wyspy Oceanii, niewiele znane góry Ameryki Łacińskiej etc.). Nie brakuje żadnego z obfitych, samodzielnych łańcuchów górskich świata.
Dużą zaletą „Atlasu gór świata" jest intuicyjny i powtarzalny układ treści, umożliwiający przystępne porównanie map i danych – jednocześnie encyklopedycznych, jak i poręcznych – o górach z najróżniejszych części świata.

Góry od wieków fascynowały człowieka swym atrakcyjnem, majestatem, niedostępnością i bezkompromisowością krajobrazu. Sięgające nieba, pokryte wiecznymi śniegami wierzchołki, skalne olbrzymy i wyniosłe zielone szczyty budziły zachwyt, szacunek i niepokój. Rodziły mity i legendy. Były celem naukowych wypraw, bodźcem do sportowej rywalizacji, natchnieniem artystów. „Atlas gór świata" powstał dzięki tym fascynacjom.
Po ciepło odebranym poprzez Czytelników i wielokrotnie nagradzanym „Atlasie gór Polski", „Atlas gór świata" to kolejna mocno opracowana i błyskotliwie wydana pozycja, która powinna wejść do kanonu lektur każdego miłośnika gór.

ISBN: 9788380465435
Kod paskowy: 9788380465435
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30201
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 472
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 22.3x33.0cm
Głębokość (mm): 34
Waga: 2.87
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.