Menu

ATLAS POLSKI .BEZPIECZNE DROGI . ATLAS SAMOCHODOWY (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375390735 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Beata Konopska 
  • Wydawnictwo Ppwk 
  • Ilość stron 242 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Atlas Polski Bezpieczne Drogi to nowość w serii COPERNICUS, przy opracowaniu której partnerami byli: Komenda Główna Policji, Polski Związek Motorowy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Podstawową treścią w atlasie są zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem jazdy.

Celem atlasu jest przypomnienie wszystkim kierowcom podstawowych zasad bezpiecznego prowadzenia samochodu, techniki jazdy, przygotowania pojazdu do drogi i jego eksploatacji gwarantującej bezpieczną jazdę.

Główną część atlasu tworzą schematy wszystkich dróg krajowych w skali 1:200 000, których istotą jest precyzyjny kilometraż, dzięki któremu kierowca wie, w którym miejscu trasy się znajduje. Na schematach trasy, specjalnymi sygnaturami, wyszczególniono niemało innych niebezpieczeństw, jak: przejazdy kolejowe bez zapór, niebezpieczne zjazdy albo podjazdy, odcinki, na których występuje oszronienie jezdni lub w określonych okolicznościach jest ona śliska, pojawia się boczny wiatr albo obowiązuje nakaz użytkowania łańcuchów przeciwpoślizgowych.

Natomiast w części Vademecum Bezpiecznej Jazdy opisane zostało jak zmniejszyć do minimum ryzyko wypadku i jego następstw. Oprócz porad poręcznych znajdują się tu także podstawowe przepisy ruchu drogowego, taryfikator mandatów i punktów karnych, znaki drogowe, a także zasady udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

w dodatku wyszukamy informację jak należy przewozić dzieci, z jaką prędkością można jechać drogami poszczególnych kategorii oraz jak progresywnać w sytuacjach ekstremalnych. Korzystanie z atlasu bez dwóch zdań wpłynie na bezpieczeństwo osób z niego korzystających.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.