Menu

Banksy. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788321350677 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Arkady 
  • Ilość stron 127 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Kim jest BANKSY? Według Wikipedii kultowy brytyjski artysta streetartowy urodził się w 1974 roku w Bristolu. Ponieważ jednak zachowuje pełną anonimowość, raz po raz słychać teorię, że Banksy to grupa artystów i rośnie miejska legenda. Powstają trasy turystyczne szlakiem jego "wiadomości dla świata" dowcipnych, ładnych, czasem wstrząsających, zawsze stosownie prezentujących nasz świat.
Banksy'emu najbliżej jest do Che Guevary, ale o ile nam wiadomo nigdy nie studiował medycyny, nikogo nie zastrzelił ani nie próbował wzniecić rewolucji w Kongu. W tej książce wyszukacie efektownie poukładaną, najlepszą linię fotografii streetartowych prac Banksy'ego, w najpełniejszym pakiecie jaki kiedykolwiek był wydrukowany. A jeśli to za niewiele, zdjęciom towarzyszy także tekst piszą we wstępie autorzy książki. Ponieważ szkoły artystyczne wszędzie budzą rozczarowanie, zapewne Banksy stanie się najszczególniej zapamiętanym artystą w ogarniętej kryzysem początku XXI wieku dużej Brytanii. Jego talent do przyciągania uwagi i przekazywania komunikatu, nieraz w formie wyrazistej puenty lub ukrytego znaczenia, gwarantowałby mu niezłą posadę w agencji reklamowej. Strata dla Madison Avenue, zysk dla nas. Jeśli nigdy nie słyszeliście o Banksym, ta książka absolutnie wystarczy, abyście mogli brać udział w knajpianych debatach o artyście i jego legendzie.
Kiedy Banksy zaczął malować na ścianach, klimat w polityce był nieciekawy. Na szczęście dzisiaj jest dużo gorzej. Ponieważ radośnie agresywne, polityczne prace Banksy'ego stają się dziś o mnóstwo ważniejsze, podjęliśmy wyzwanie zaprezentowania jego sztuki w kontekście czasów, na które artysta reagował, przyglądając się jednocześnie problemom, o jakich mówi. A zatem, kiedy już na co mamy nadzieję Palestyna stanie się wolnym państwem i w przyszłości uczniowie będą się zastanawiać, dlaczego Banksy pojechał do Betlejem, wszystko będzie jasne.
Czy Banksy pojedzie do Boliwii, by wywołać rewolucję i dać się zastrzelić? Niewykluczone.
A może okaże się też, kim naprawdę jest Banksy. Wtedy powiedźcie to komuś, kogo to obchodzi".
I przekażcie dalej, iż naprawdę wyszła książka o Banksym, który jest w jednej czy wielu osobach młodym, zbuntowanym głosem współczesnej sztuki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.