Menu

Brutal Britain. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788395057427 
  • Wydawnictwo Zupagrafika 

Opis

Betonowe drapacze chmur, osiedla z sporej płyty, corbusierowskie "podniebne ulice": część z tych modernistycznych brył, które kiedyś stwarzały miejski krajobraz powojennej obszernej Brytanii przetrwało próbę czasu, inne zniknęły na zawsze.
"Brutal Britain" od Zupagrafika (autora m.in. Książki "Brutal London", Prestel 2016) pozwoli Ci cofnąć się w czasie do brutalistycznej przeszłości szerokiej Brytanii, i zbudować jedne z najistotniej kontrowersyjnych budynków wzniesionych na Wyspach po drugiej wojnie światowej; od kultowych bloków Park Hill w Sheffield, poprzez eksperymentalne wieżowce Cotton Gardens w Londynie, po wyburzony relikt przeszłości - gmach Birmingham Central Library.
Książkę otwiera wstęp autorstwa Barnabas'a Caldera (autora książki "Raw Concrete: the Beauty of Brutalism"), oraz niedługie rozdziały z imponującymi, wielkoformatowymi ilustracjami; a zamyka osiem modeli do samodzielnego złożenia, pokazującymi szczegółowe ilustracje oryginalnych elewacji wszystkich budynków.
Modele w książce są gotowe do złożenia, starczy wycisnąć je z arkuszy i złożyć według prostych instrukcji, potrzebujesz tylko kleju.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.