Menu

Cud Guadalupe.

Opis

Guadalupe to obecnie dzielnica México City - stolicy Meksyku, gdzie w 1531 roku Matka Boża objawiła się Indianinowi Juanowi Diego i przekazała światu swój AUTOPORTRET.

Jest to pierwsze cenione poprzez Kościół objawienie maryjne, zaś Cudowny Obraz z Guadalupe, na którym Maryja sama odbiła swój wizerunek, to do dziś jedyny autoportret Matki Bożej, jaki posiada ludzkość.

Guadalupe to najliczniej odwiedzane sanktuarium maryjne świata, gdzie co roku przybywa ponad 12 milionów pielgrzymów, czyli 3 razy więcej aniżeli na Jasną Górę w Częstochowie. Guadalupe to także miejsce pierwszej zagranicznej podróży apostolskiej Jana Pawła II, który wyznał: "Czuję się pociągany poprzez ten Obraz Matki Bożej z Guadalupe. Ona mnie przyzywa". Ojciec Święty dodał: "bije tu macierzyńskie serce Maryi".

Trudno znaleźć opowieść o Maryi, która byłaby piękniejsza od "Nican Mopohua" - zapisanego w indiańskim języku náhuatl tekstu, dzięki któremu ludy Ameryki odnalazły u boku Matki Bożej z Guadalupe swą własną, oryginalną drogę od dawnych bożków do Chrystusa.

"Cud Guadalupe", Wincenty ŁASZEWSKI, Polskie Wydawnictwo Ekncyklopedyczne (POLWEN), Radom, 2007 r.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.