Menu

Cuda świata (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374958257 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Francesco Boccia 
  • Wydawnictwo Muza 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Ten idealny tom, o szczególnie niebanalnym układzie graficznym, demonstruje dobór najsłynniejszych budowli monumentalnych wszech czasów. Czytelnik odbywa z tą książką fascynującą podróż poprzez architekturę pięciu kontynentów? od piramid starożytnego Egiptu po wspaniałe arcydzieła współczesnych mistrzów.? wizjonerski obraz geniuszu człowieka? niezwykłe świadectwo architektury świeckiej i sakralnej cywilizacji świata? zgłębianie historii ludzkości.? skrupulatnie i niebanalnie dopasowane fotografie poparte sugestywnymi komentarzami Książka ta stanowi hołd dla niezwykłych dokonań tych ludzi, którzy patrzyli w przyszłość i odcisnęli na niej osobiste piętno i piętno swojej epoki.

Ich arcydzieła to symbole, które przetrwały wieki, by dać świadectwo kreatywności i wizjonerskiego geniuszu, stały się też silnym elementem ludzkiej wyobraźni.dobór prezentowanych tu zabytków i budowli to wynik selekcji wieków pracy, studiów, planów i konstrukcji, bo dużo dzieł architektury popadło dawno w zapomnienie.

Jest to antologia epizodów o niezwykłym znaczeniu formalnym, bo prace te mają trwać wiecznie. Są też one jednak świadectwem życia i pełnych pasji wysiłków tych wszelkich, którzy odegrali rolę - główną czy uboczną - w wytwarzaniu tych nieszablonowych koncepcji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.