Menu

Cuda świata. Najpiękniejsze miasta (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378872511 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Dragon 
  • Ilość stron 112 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Miasta ? od tysięcy lat nie potrafimy wyobrazić sobie bez nich życia. Są odzwierciedleniem osiągnięć cywilizacyjnych. Zdarza nam się jednak, iż na nie narzekamy, bo męczą nas tłok, spaliny i nieznośny hałas. Życie w aglomeracjach ma swoje wady i mocne strony, ale mimo wszystko są miasta, które uwielbiamy. Marzymy, by móc je poznać albo do nich wrócić.
Miasta fascynują najnowszymi rozwiązaniami urbanistycznymi oraz reliktami przeszłości, które są śladami istnienia znacznych cywilizacji albo wyśmienitej myśli architektonicznej. Olśniewają nie tylko budowle,również ich rozplanowanie, usytuowanie lub sposób wkomponowania w krajobraz. Z przyjemnością podejmujemy trudy wspinaczki na najwyższy punkt w okolicy, żeby móc objąć wzrokiem panoramę i zrozumieć, na czym polega ich szczególne piękno, że ważne są nie tylko mury obronne i budynki mieszkalne, ale także miejsca relaksu ? parki i ogrody. Doceniamy doskonałość rozplanowania i piękno architektury, ale też funkcje użytkowe: dokładnie zaplanowane przez dawnych architektów ciągi komunikacyjne i place. Podróż do najatrakcyjniejszych miast świata, olśniewających historią i tradycją, malowniczymi ogrodami, znakomitymi zabytkami i doskonałymi widokami, to także unikalna nauka historii i poznawanie naszego dziedzictwa. Książka Cuda Świata. Najpiękniejsze miasta demonstruje kilkadziesiąt metropolii z sześciu kontynentów. Wyjątkowym zdjęciom towarzyszy rys historyczny, ciekawostki i dane o najszczególniej urokliwych zakątkach danego miejsca.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.