Menu

Dermatologia

Cechy produktu

  • ISBN 9788360608326 

Opis

Autor: Wolfram Sterry, Ralf Paus, Walter Burgdorf // Redakcja naukowa wydania polskiego: Waldemar Placek

ISBN: 978-83-60608-32-6

Format: A4

objętość: 568

Oprawa: Twarda

Skóra jest naszym największym organem. Kiedy choruje – leczenie może być naprawdę długie i ciężkie. Publikacja ta, opracowana poprzez doświadczonych lekarzy praktyków, jest stanowczo użytecznym przewodnikiem po zasadach diagnostyki i metodach leczenia chorób skóry.

  • Treść pogrupowano wg ważności zjawisk, mechanizmów i objawów.
  • Zasady leczenia uporządkowano wg stanu skóry i typu produktu, by ułatwić odnalezienie poszczególnych preparatów w codziennej praktyce medycznej.
  • Ponad 300 barwnych ilustracji, diagramy, tabele, wykresy i poręczne wskazówki kliniczne.
  • gromadzi opisy chorób z pogranicza innych dziedzin medycyny, w których zmiany skórne stanowią widoczną manifestację kliniczną.
  • By zwrócić uwagę czytelnika na stanowczo ważne problemy, uwagi te wyodrębniono i oznaczono wykrzyknikami.

Zawartość książki to pomiędzy innymi:

  • zwięzły przegląd zagadnień dotyczących biologii i anatomii skóry oraz opis „krok po kroku" badania dermatologicznego,
  • uzupełniony ilustracjami spory opis chorób skóry i jej przydatków, z uwzględnieniem pokaźnych danych na temat patogenezy, objawów klinicznych, metod diagnostycznych, diagnostyki różnicowej i leczenia poszczególnych jednostek chorobowych,
  • przegląd aktualnych zasad i schematów leczenia miejscowego, ogólnego i radioterapii chorób dermatologicznych, z uwzględnieniem aspektów dermatologii zabiegowej, gojenia się ran, a także progresywnania w stanach nagłych,
  • przegląd leków stosowanych w leczeniu ogólnym, a także głównie używanych elementów leków recepturowych i receptur, a także zbiorcze tabele opracowane dla ułatwienia rozpoznawania przedmiotowych i subiektywnych objawów pacjenta.

Największą zaletą książki jest przystępna forma przekazu skomplikowanych i profesjonalnych zagadnień, z wypunktowaniem najważniejszych aspektów i problemów, co ułatwia ich przyswojenie. Niewątpliwym atutem podręcznika są opisy rzadko spotykanych jednostek i zespołów chorobowych oraz wiadomości z zakresu dermatochirurgii, laseroterapii i dermatologii estetycznej, dzięki temu książka ta stanowi genialny podręcznik z zakresu dermatologii, który w pełni odpowiada nowym kierunkom zintegrowanej medycyny i stanowi genialne kompendium wiedzy dermatologicznej dodatkowo dla lekarzy innych specjalności.

Dr hab. N. Med. Hanna Wolska, prof. Nadzw. AM


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.