Menu

Eduterapeutica Problemy wychowawcze Przemoc i agresja. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • Wydawnictwo EI System 

Opis

komplet "Problemy wychowawcze: przemoc i agresja" pomoże:
•komunikować się z uczniem, tak by w sposób naturalny, w trakcie rozwiązywania bieżących problemów, wspierać i rozwijać u niego kompetencje potrzebne do budowania poprawnych relacji z rówieśnikami i dorosłymi,
•wytwarzać w szkole klimat sprzyjający rozwojowi postaw prospołecznych,
•stawiać granice w sposób zdecydowany i konsekwentny, a za razem łagodny,
•doprowadzić do tego, by wszyscy znali i stosowali te same reguły i normy,
•zrezygnować z zachowań zadziornych, dając uczniowi w zamian nowe strategie potrzebne do budowania satysfakcjonujących związków.

Scenariusze zajęć uzupełnione są materiałami szkoleniowymi i informacyjnymi dla nauczycieli i rodziców w tym szkoleniami online przeznaczone dla użytkowników programu.

pakiet gromadzi:
1.płytę CD z elektronicznymi dokumentami (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością wykorzystania ich na ekranie i wydruku,
2.poradnik metodyczny,
3.gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych komponentów:
o6 pokaźniejszych kół symbolizujących charakterystyczne reakcje na przemoc albo agresję wokół nas
o24 mniejszych kół służące do oceniania przedstawianych sytuacji i reakcji.

Te proste pomoce ułatwiają zaangażowanie całej klasy albo grupy uczniów w zajęcia wychowawcze. Zaimplementowane na kartonowych kołach ilustracje kojarzą się z ikonami używanymi w portalach społecznościowych, co powoduje, iż są zrozumiałe nawet dla najmłodszych uczniów, a równocześnie akceptowane choćby poprzez ósmoklasistów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.