Menu

Gołębie Poradnik dobrego hodowcy. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • Wydawnictwo RM 

Opis

Domowe gołębie to jedyne swobodnie latające ptaki domowe, które za każdym razem wracają do swego gniazda - gołębnika. Są nieskomplikowane w utrzymaniu i nie posiadają zbyt wysokich wymagań bytowych. Błyskawicznie akceptują swego opiekuna i okazują mu ufność i przywiązanie.

Heinrich Mackrott, hodowca z kilkudziesięcioletnim stażem i doktor nauk o żywieniu zwierząt, dzieli się z czytelnikami swą imponującą wiedzą o gołębiach. Początkujący znajdą w książce podstawowe wiadomości, które ułatwią rozpoczęcie hodowli. Doświadczeni poznają problemy dotyczące chowu gołębi i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.

W książce opisano sposób budowy i wyposażenie przeróżnych typów gołębników. Dowiesz się z niej, jak karmić gołębie, jak dbać o lęg i wychów. Poznasz prawa genetyki, których znajomość umożliwia sprawowanie kontroli nad cechami ptaków. Wyjaśniono cykl pierzenia się i omówiono choroby najczęściej atakujące gołębie. Przedstawiono najważniejsze organizacje zrzeszające hodowców. Poruszono także temat akrobatyki, lotów wysokich i długodystansowych gołębi. Zaakcentowano także atuty kulinarne mięsa tych ptaków i przekazano liczne przepisy na znakomite potrawy z gołębiego mięsa.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.