Moje konto
  • Góry Świata [opr. twarda] Góry Świata [opr. twarda]

Góry Świata [opr. twarda]

5 ofert z 5 sklepów

ISBN 9788361582939 Autor Duława, Michał Rok wydania 2010 Oprawa twarda Wydawnictwo Dragon Ilość stron 112 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Ministerstwo Książki

★★★★★
1209 opinii

Góry świata. Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy + zakładka do książki GRATIS

Góry świata. Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy + zakładka do książki GRATIS

Album Góry świata na ponad 300 fotografiach przybliża najpiękniejsze górskie zakątki oraz ich florę i faunę, a także w jasny sposób opisuje genezę powstania poszczególnych pasm i szczytów.

Dostępny od ręki  ✓

Góry swiata-tw.op

Album Góry świata na ponad 300 fotografiach przybliża najpiękniejsze górskie zakątki oraz ich florę i faunę, a także w jasny sposób opisuje genezę powstania poszczególnych pasm i szczytów.

Dostępny od ręki  ✓

Góry świata - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką

… opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących gór Ziemi. To ekscytująca podróż przez wszystkie kontynenty, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o odległych zakątkach naszego globu oraz procesach geologicznych, dzięki którym powstały prawdziwe cuda natury - niedostępne szczyty, postrzępione turnie, potężne wielokilometrowe masywy i pasma górs …

Dostępny od ręki  ✓

Góry świata / wysyłka w 24h od 3,99

… zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących gór Ziemi. To ekscytująca podróż przez wszystkie kontynenty, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o odległych zakątkach naszego globu oraz procesach geologicznych, dzięki którym powstały prawdziwe cuda natury - niedostępne szczyty, postrzępione turnie, potężne wielokilometrowe masywy i pasma …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Informacje o produkcie

ISBN9788361582939
AutorDuława, Michał
Rok wydania2010
Oprawatwarda
WydawnictwoDragon
Ilość stron112

Album zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących gór Ziemi. To ekscytująca podróż przez wszystkie kontynenty, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o odległych zakątkach naszego globu oraz procesach geologicznych, dzięki którym powstały prawdziwe cuda natury ? niedostępne szczyty, postrzępione turnie, potężne wielokilometrowe masywy i pasma górskie.Przez miliony lat powierzchnia Ziemi była kształtowana przez rozmaite procesy fizyczne i chemiczne.

W wyniku działania sił natury powstały niezwykłe formy rzeźby terenu, wyraźnie zróżnicowane w zależności od szerokości geograficznej, budowy geologicznej podłoża i wielu innych czynników.Ich specyficzne kształty, niedostępność i dzikość natury sprawiły, że od wielu wieków w symbolice wszystkich religii góry są utożsamiane ze sferą sacrum, czasem jako miejsce kultu, a czasem jako miejsce najważniejszych wydarzeń, jak na przykład góra Synaj w Egipcie, Olimp w Grecji, Fudżi w Japonii lub góra Karmel w Izraelu.Góry ? czyli formy ukształtowania powierzchni wznoszące się powyżej 500 m nad poziomem morza ? zajmują około 30% lądów.

Pośród nich wyróżniają się zarówno pasma, jak na przykład Himalaje, czyli najwyższe góry świata, jak i pojedyncze szczyt ? Fudżi, Kilimandżaro lub Maternhorn. Album Góry świata na ponad 300 fotografiach przybliża najpiękniejsze górskie zakątki oraz ich florę i faunę, a także w jasny sposób opisuje genezę powstania poszczególnych pasm i szczytów.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też