Menu

Góry świata. Najpiękniejsze szczyty i masywy górskie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378872313 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbioorwa 
  • Wydawnictwo Dragon 
  • Ilość stron 112 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Album gromadzi opisy i fotografie najatrakcyjniejszych, a zarazem najmocniej fascynujących gór Ziemi. To ekscytująca podróż przez wszystkie kontynenty, dostarczająca sporo emocji i wrażeń estetycznych, lecz także wiedzy o odległych zakątkach naszego globu, a także procesach geologicznych, dzięki którym powstały prawdziwe cuda natury – niedostępne szczyty, postrzępione turnie, mocne wielokilometrowe masywy i pasma górskie.

przez miliony lat powierzchnia Ziemi była kształtowana poprzez różnorodne procesy fizyczne i chemiczne. W wyniku działania sił natury powstały niezwykłe formy rzeźby terenu, widocznie przeróżne w zależności od szerokości geograficznej, budowy geologicznej podłoża i wielu innych czynników. Ich unikalne kształty, niedostępność i dzikość natury sprawiły, że od wielu wieków w symbolice wszystkich religii góry są utożsamiane ze sferą sacrum, czasem jako miejsce kultu, a czasem jako miejsce najważniejszych wydarzeń, jak na przykład góra Synaj w Egipcie, Olimp w Grecji, Fudżi w Japonii lub Karamel w Izraelu. Góry – czyli formy ukształtowania powierzchni wznoszące się powyżej 500 m n.p.m. – zajmują około 30% lądów. Pośród nich wyróżniają się zarówno pasma, jak na przykład Himalaje, czyli najwyższe góry świata, jak i pojedyncze szczyty – Fudżi, Kilimandżaro albo Maternhorn.

Album Góry Świata przedstawia piękno górskiej natury, a także opisuje genezę powstania poszczególnych pasm.

seria procesu: IMAGINE
ISBN: 9788378872313
Kod paskowy: 9788378872313
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 29302
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 112
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 24.0x33.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.96
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.