Menu

HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA OD ŚW PIOTRA DO ŚW JANA PAWŁA II TW (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376602943 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Juan Maria Laboa 
  • Wydawnictwo JEDNOŚĆ 
  • Ilość stron 632 
  • Rok wydania 2014 

Opis


Od św. Piotra do św. Jana Pawła II.

Historia chrześcijaństwa to albumowe opracowanie dziejów Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Dzieło przygotowane przez międzynarodowy zespół badaczy stanowi przystępny, a zarazem fachowy i oryginalny przewodnik, który:
* opisuje kluczowe wydarzenia
* pokazuje najważniejsze postacie
* wyjaśnia zjawiska modelujące oblicze Kościoła w zróżnicowanych epokach
* przybliża życie wiernych na przestrzeni dwóch tysięcy lat
* dostarcza bogatego materiału ilustracyjnego: barwnych zdjęć, rysunków, planów i map.
"Historia chrześcijaństwa" jest polskim przekładem znanego dzieła międzynarodowego zespołu historyków i badaczy ze rewelacyjnym teologiem i historykiem Hubertem Jedinem na czele, które pod redakcją Juana Marii Laboa pozyskało nową szatę graficzną, obejmującą jednocześnie ilustracje dla najmłodszych, jak i obszerną dokumentację fotograficzną i kartograficzną. Ta bogata powłoka ilustracyjna z odpowiednim komentarzem, a także przejrzysty układ tekstu podzielonego na tematyczne rozdziały pozwala na prędkie uchwycenie sensu prezentowanego materiału i niebanalną lekturę.
"Historia chrześcijaństwa" to historyczna encyklopedia chrześcijaństwa dla rodzin, wariant zwięzłego, przybliżającego najważniejsze wydarzenia i kluczowe postacie, przewodnika po dziejach Kościoła powszechnego: od jego narodzin do czasów współczesnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.