Menu

Jakub Zucker (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377581469 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Joanna Tarnawska 
  • Wydawnictwo Muza 
  • Ilość stron 188 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Jakub Zucker urodził się w 1900 roku w Radomiu. W 1913 roku wyjechał do Palestyny, gdzie studiował w Szkole Sztuk przepięknych i Rzemiosł w Jerozolimie. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej uczył się, mieszkał i budujeł w Paryżu i Nowym Jorku. Nigdy nie zdobył pełnego wykształcenia artystycznego. Swoją twórczość prezentował na 28 wystawach indywidualnych oraz licznych ekspozycjach zbiorowych. Przez sporo lat dzielił swoje życie między pracownie w Nowym Jorku i Paryżu a podróże po Europie, Izraelu i Meksyku.
Był twórcą podążającym własną drogą artystyczną, niepoddającym się modom i wpływom zmieniających się stylistyk malarskich. Miał własną wizję malarstwa, której pozostawał wierny przez całe życie. Na obrazy przelewał swoje emocje, a przeważnie wielką radość życia, którą w ten sposób przekazywał odbiorcom.
`Nie maluję dla pieniędzy, ani z poczucia obowiązku, ani by odnieść sukces i zdobyć rozgłos. Maluję na chwałę Boga, w podzięce za wszelkie łaski, którymi mnie obdarzył. Maluję dla siebie, ponieważ sztuka to najpewniejsza droga do wolności, ucieczka od życiowych problemów`. W tym artystycznym credo mieści się wszystko, czym było i jest malarstwo Jakuba Zuckera.
Najnowszy album Jakuba Zuckera przedstawia prace malarza: sceny rodzajowe, portrety, martwe natury, pejzaże, sceny rodzajowe.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.