Menu

Katowice - 99 miejsc (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377292907 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Paweł Pomykalski Beata Pomykalska 
  • Wydawnictwo Księży Młyn Dom Wydawniczy 
  • Ilość stron 120 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Dzięki zdjęciom Pawła Pomykalskiego poznają Państwo tajemnicę niezwykłego miejsca, ujrzą Państwo miasto ulegające zaskakującym przemianom – Katowice.
To jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych Polski. W XIX wieku na terenie miasta, podobnie jak w całym regionie, energicznie zaczął rozwijać się przemysł, zwłaszcza hutniczy i węglowy. Czołową rolę w industrializacji Śląska odegrały obfite rody: Henckel von Donnersmarckowie, Schaffgotschowie, Ballestremowie czy Tiele-Wincklerowie. Kwitł przemysł, biznes i życie kulturalne. Odzwierciedleniem niezwykłego rozwoju Katowic jest nieszablonowe dziedzictwo: obiekty przemysłowe, architektura modernistyczna i współczesna, oraz wielkomiejskie kamienice z początku XX wieku.
Zapraszamy do Katowic – miasta atrakcji – którego nowo otwarta siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia przyciąga fanów muzyki konwencjonalnej, a unikalna atmosfera panująca w katowickim Spodku od lat czyni z meczów siatkówki czy piłki ręcznej niezapomniane wydarzenia.
Przy każdym obiekcie znajdą Państwo podstawowe dane o jego historii: pierwotną i obecną nazwę, architekta i lata budowy.
Opisy pozostały przygotowane w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i hiszpańskim.

ISBN: 9788377292907
Kod paskowy: 9788377292907
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31032
Miejscowość: Łódź
ilość stron: 120
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 22.5x23.0cm
Głębokość (mm): 13
Waga: 0.63
Języki: polski, angielski, niemiecki, czeski, hiszpański
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.