Menu

Klejnot Rzeczypospolitej wer ros (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 8388918664 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Adam Bujak 
  • Wydawnictwo BIAŁY KRUK 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2005 

Opis

Solne królestwo, ukryte głęboko pod ziemią ? ponad trzysta kilometrów korytarzy, trzy tysiące komór, dziewięć stopni, kaplice, jeziora ? schowane w czeluściach ślady górniczego trudu. Żeby dotrzeć wszędzie, potrzeba ponad dwustu godzin. Niezwykły, unikalny zabytek kultury polskiej o ogromnej wartości historycznej i przyrodniczej, jeden z nielicznych rezerwatów i skansenów górniczych na całej kuli ziemskiej ? od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ileż tu dzieł sztuki, pomników ? choćby pomnik Jana Pawła II. W podziemiach tętni życie, po udostępnionych turystom trasach przewija się rocznie niemal milion osób. Wieliczka to bezcenny klejnot, nie mający sobie równego na świecie.

Tak jak Wieliczka związana jest nierozerwalnie ze św. Kingą, tak dzieje miasta nierozerwalnie związane są z kopalnią soli. Poprzez całe wieki Wieliczka przynosiła pokaźne dochody całej Rzeczypospolitej. Album pokazuje zarówno piękno i unikalność miasta wzniesionego nad ziemią, jak i tego podziemnego, jakże fascynującego, wykutego w soli. Zdjęcia Adama Bujaka, wykonane najnowocześniejszą techniką cyfrowej fotografii, oddają genialnie i nadzwyczaj wiernie nie tylko urodę i magię miejsca, ale także ? co istotnie niełatwe ? prawdziwą kolorystykę solnych podziemi i czeluści.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.