Menu

Kraina Benedykta XVI (wersja niemiecka) Leszek Sosnowski

Cechy produktu

  • ISBN 8360292183 
  • Wydawnictwo Biały Kruk 

Opis

W niewielkim Marktl, w malowniczej dolinie szeroko płynącego Innu przyszedł na świat Joseph Ratzinger. Syn żandarma i kucharki, ludzi prostych i głęboko pobożnych. Nieopodal znajduje się obszerne sanktuarium w Altötting.

Ta kraina to Górna Bawaria. Kraina jezior i rzek, alpejskich szczytów, zaoranych pagórków, cennych zabytków. Stąd wyszedł w świat dzisiejszy Namiestnik Chrystusa, do niedawna najbliższy współpracownik Jana Pawła II.

W krajobraz tej ziemi wpisanych jest sporo klasztorów i kościołów o bogatej, wielowiekowej tradycji chrześcijańskiej. Jako pierwsi przybyli na tę ziemię benedyktyni przynosząc Ewangelię i stanowcz na niej swe niezatarte duchowe piętno.

Tu są korzenie dzisiejszego Papieża; jeśli chce się wiedzieć o nim naprawdę więcej, trzeba się z nimi zapoznać. Atrakcyjne, nastrojowe zdjęcia "Krainy Benedykta XVI" wzbogacone zostały unikatowymi zdjęciami archiwalnymi Josepha Ratzingera, od dzieciństwa aż po intronizację i genialnym, wartkim tekstem biograficznym i szerokimi podpisami.

Pierwszy polski album o Ojcu Świętym rodem z Bawarii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.