Menu

Metoda Montessori w domu. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • Wydawnictwo RM 

Opis

"Naucz mnie robić to samodzielnie" - to zdanie świetnie definiuje pedagogikę Marii Montessori. Niepokaźnemu człowiekowi należy dać możliwość samodzielnego działania - stosownie do jego wieku i umiejętności. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić, i zabezpieczeniu i dobraniu miejsca i zadania do jego potrzeb i możliwości.
Według Marii Montessori każde dziecko jest nieszablonowe. Ma swoją osobowość, własny rytm życia, specyficzne właściwości i ewentualnie ograniczenia. Wszystkie dzieci przechodzą okresy wrażliwości - chodzi o szczególną wrażliwość na drodze rozwoju, czyli o etapy życia młodego człowieka, w których całkowicie jest zaabsorbowany poprzez szczególne zafiksowanie na określony element. Granicą tych etapów przejściowych jest nabycie określonych cech charakteru. Gdy tylko dana cecha się rozwinie, związana z nią wrażliwość zanika. Dlatego nad wyraz ważne jest, by w odpowiednim momencie środowisko dostarczyło dziecku środków do tego, by mogło się rozwijać, wykorzystując okresy wrażliwości.

Książka zawiera 80 zabaw edukacyjnych wykorzystujących atuty pedagogiki Montessori; ćwiczenia można wykonać w domu, a pomoce do nich przygotować samodzielnie. Jest dedykowana dla:
• rodziców, którzy chcą uczestniczyć z dziećmi w rozwojowych zabawach,
• przedszkolanek, które zamiast głośnych zabaw pstrokatymi zabawkami chcą zaproponować swym podopiecznym wspólne ćwiczenia,
• nauczycieli, którzy chcieliby urozmaicić zabawy w klasie, tak żeby rozwijały u dzieci zmysły, koncentrację i pewność siebie,
• nieszablonowych dzieci czujących potrzebę wzmacniania (zaproponowane poniżej ćwiczenia pomogą w tym),
• osób starszych lub chorych odczuwających potrzebę stymulacji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.