Menu

Nowe cyfrowe dzieciństwo.. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788366329959 
  • Wydawnictwo Mamania 

Opis

Nasz opór przed cyfrową zabawą jest jak opór Sokratesa przed słowem pisanym. Jest daremny. Twoje dzieci potrzebują twojej pomocy.
I prosto ją zapewnić. Rodzice, dzieci i rodziny po prostu muszą zacząć bawić się razem w cyfrowym świecie.
Jordan Shapiro, "nowe cyfrowe dzieciństwo"

Prowokujące spojrzenie na nowy zdigitalizowany krajobraz dzieciństwa ze wskazówkami, jak się w nim poruszać.

Opierając się na przełomowych badaniach w dziedzinie ekonomii, psychologii, filozofii, a także edukacji, Jordan Shapiro w "Nowym dzieciństwie" pokazuje, jak technika prowadzi ludzkość w kierunku świetlanej przyszłości, w której nasze dzieci będą mogły kreować świeże, lepsze modele globalnego zaangażowania obywatelskiego, łączności i społeczności.

Shapiro proponuje mocne, funkcjonalne rady, jak efektywnie wychowywać i edukować dzieci w zglobalizowanym nowym świecie, a także zagwarantuje narzędzia i techniki użytkowania technologii do komunikowania się z dziećmi i pomagania im w nauce i rozwoju. Porównuje on obecny okres do innych dużych technicznych rewolucji w historii ludzkości i prezentuje zabawne mikro-historie komponentów kultury takich jak piaskownica, malowanie palcami, rodzinny obiad i inne. "świeże dzieciństwo" pokazuje dający nadzieję kontrapunkt dla bojaźliwego załamywania dłoni, które cechuje współczesną narrację dotyczącą dzieci i technologii i prezentuje aktualny, inspirujący i pozytywny obraz dzisiejszych dzieci, które będą gotowe stworzyć świat innowacyjny, rozmaity, stanowczy i połączony na dużo najróżniejszych sposobów, świat, którego dzisiejsi dorośli nie są w stanie sobie wyobrazić.

Dr Jordan Shapiro jest cenionym na świecie amerykańskim autorem i badaczem. Wykłada w Temple University\'s Intellectual Heritage Program, w latach 2012-2017 pisał dla Forbes na temat globalnej edukacji, cyfrowej zabawy i życia rodzinnego. Mieszka w Filadelfii z dwoma synami.

"{pomocn|przydatn)e i aktualne. Pomaga zorientować się zagubionym rodzicom w nowej zdigitalizowanej rzeczywistości i pokazuje proste sposoby, by pomóc dzieciom w rozwoju - zarówno w dzieciństwie, jak i w późniejszym życiu\"
Andy Robertson, Forbes

"Agrumenty Shapiro są przekonujące nawet dla technofobów".
USA Today

"Ta książka zachęca nas, byśmy zdali sobie sprawę, że dualistyczne myślenie o czasie przed ekranem, a czasem bez ekranu jest bezowocne i staje na przeszkodzie w tworzeniu zdrowego zintegrowanego życia w zgodzie z tym, że cyfrowe połączenia nie są tylko naszą przyszłością, ale już teraźniejszością".
Ben Lee, muzyk, aktor, rodzic

"Dobrze sformułowany, wnikliwy punkt widzenia na kwestię miejsca technologii w wychowywaniu dzieci".
Publisher\'s Weekly

"Wiarygodne teorie poparte rzetelnymi badaniami".
Kirkus

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.