Menu

Podstawy rachunkowości (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376416595 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Wioletta Baran 
  • Wydawnictwo Difin 
  • Ilość stron 338 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W prezentowanym podręczniku zawarto m.in. Treści merytoryczne odpowiadające rachunkowości - przedmiotowi realizowanemu na pierwszym roku studiów ekonomicznych. Za punkt wyjścia przyjęto produkt finalny rachunkowości, który stanowi sprawozdanie finansowe. W jednym przykładzie zawarto podstawowe zasady ujmowania, wyceny i prezentacji składników formujących sytuację posiadajątkowo-finansową oraz wynik finansowy podmiotu prowadzącego księgi rachunkowe. Prezentując objętość informacyjną podstawowych elementów sprawozdania finansowego, zaprezentowano na dodatek wybrane części analizy ekonomiczno-finansowej.

W celu zainteresowania studiowaniem przedmiotu opisano zagadnienie dotyczące rachunkowości tzw. Kreatywnej i zadziornej, mającej znamiona oszustwa księgowego. Zaprezentowanie przykładów działań naruszających wybrane zasady rachunkowości miało za zadanie podkreślenie ich znaczenia w kształtowaniu wiarygodnego obrazu sytuacji finansowej jednostki sporządzającej sprawozdanie finansowe. W ślad za tym zwrócono uwagę na przestrzeganie zasad etyki, które są stanowczo widoczne w kwestii zapewnienia zaufania i bezpieczeństwa interesów odbiorców danych prezentowanych w sprawozdaniach finansowych. Dane te, przygotowywane poprzez osoby o kwalifikacjach odpowiadających zasadom określonym w kodeksach etyki, powinny stanowić gwarancję wiarygodności i jakości.

Dla tych, którzy lepiej znajdują się w obszarze zarządzania, proponuje się studiowanie rachunkowości zarządczej. We wprowadzeniu do rachunkowości zarządczej zaprezentowano odmienne, niżeli rachunkowość finansowa, kategorie kosztów, a także narzędzia gwarantujące przygotowanie danych niezbędnych w podejmowaniu decyzji zarządczych.

W podręczniku przybliżono dodatkowo możliwości, jakie buduje posiadanie kwalifikacji związanych z rachunkowością. Informacje te posiadają pełnić rolę przewodnika dotyczącego wyboru kolejnych zagadnień do studiowania. Zdaniem studentów jest to wiedza konieczna w budowaniu ścieżki rozwoju w dziedzinie rachunkowości.

Autorzy: Wioletta Baran (red.)
EAN: 9788376416595
liczba stron: 338
ISBN: 9788376416595
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Difin

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.