Menu

Polska 100 lat - Praca zbiorowa (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375763652 
  • Oprawa twarda 
  • Wydawnictwo Bosz 
  • Ilość stron 600 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„Polska 100 lat" to bogato ilustrowany album przygotowywany w związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pracami nad powstaniem tej nieszablonowej publikacji kieruje powołana z inicjatywy społecznej Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in.: profesorowie M. Kleiber, A. Mencwel, H. Samsonowicz, J. Bralczyk oraz wybitni znawcy polskiej kultury: pisarz W. Myśliwski, dyrektor Teatru obszernego – Opery Narodowej – W. Dąbrowski, czy polski dyplomata, badacz stosunków międzynarodowych prof. A. Rotfeld.

Książka składać się będzie z pięciu rozdziałów poświęconych polskiej historii, społeczeństwu, kulturze, nauce i gospodarce. Całość poprzedzać będzie wstęp historyczno-kulturowy. Autorami tekstów do tej publikacji, napisanych w formie esejów, są najwybitniejsi polscy uczeni związani z największych ośrodkami naukowymi w kraju, m.in. Prof. M. Belka, A. Rotfeld, A. Chwalba, A. Friszke, J. Miodek, K. Skarżyńska, J. Skalski, J. Włodarczyk, W. Orłowski, R. Bugaj. W książce podjęte i zilustrowane zostaną rozważania na temat kształtowania się i rozwoju najważniejszych dziedzin życia narodu polskiego: nieprzystępnej i skomplikowanej historii Polski, jej suwerenności i transformacji dziejowej (przemian polityczno-gospodarczych), relacji i tożsamości społecznych, religii, oświaty, zdrowia, literatury i kultury, w tym: muzyki, filmu, sztuk błyskotliwych i architektury. Nie zabraknie także omówienia rozwoju nauk technicznych czy przyrodniczo-medycznych.

Wartość merytoryczna i naukowa książki jest niezaprzeczalna i z całą pewnością stanowić będzie idealną bazę dydaktyczną dla wszelkich studentów w kraju i za granicą.

ISBN: 9788375763652
Kod paskowy: 9788375763652
Redakcja: Romanowski Andrzej
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 24243
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 600
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 27.0x37.0cm
Głębokość (mm): 70
Waga: 5.702
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.