Menu

Polska Panoramy - Andrzej Nowak (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375531206 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Andrzej Nowak 
  • Wydawnictwo BIAŁY KRUK 
  • Ilość stron 184 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Takie książki wydawane są niezwykle rzadko i stanowią nieprzeciętny rarytas na półkach domowych bibliotek. ?Polska. Panoramy? to monumentalny album, który ukazuje najpiękniejsze polskie krajobrazy. Majestat Giewontu, dostojność Wawelu, zamki, pałace, malownicze pola jakby wyjęte z mickiewiczowskich opisów przyrody, wzburzony Bałtyk, leniwe polskie rzeki ? nasza Ojczyzna ujęta w dziesiątkach zdjęć panoramicznych.
zachwycające piękno Polski uchwycił mistrz fotografii ? Adam Bujak, a tekst o budzących nostalgię wyśmienitych miejscach napisał Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzej Nowak.
Profesor Andrzej Nowak pisze we wstępie albumu o Adamie Bujaku: ?zaczyna, znów, jak Pol, jak Kotsis, jak Wyczółkowski, jak Witkiewicz, od gór, od Giewontu, jak rycerz w zbroi stojącego nad naturalną, aż do Bałtyku rozciągniętą kolebką polskości. Otwiera horyzont tej artystycznej wędrówki dalej na polskie góry, na miasta, wsie, dwory, pola, pałace i ogrody, świątynie, na rzeki, jeziora, porty, morze. Ta kraina nie jest wcale taka ciasna, nie jest taka uboga, starczy się rozejrzeć. Jest bez wątpienia nasza własna, jeśli tę własność duchową sami wybierzemy. Do tego zaprasza ten spektakularny album. O tym mówi.?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.