Menu

Rysunek architektoniczny w praktyce, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301206734 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Mirosław Orzechowski 
  • Wydawnictwo PWN 
  • Ilość stron 488 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Co roku setki maturzystów szturmują progi uczelni architektonicznych z nadzieją spełnienia swych marzeń i wyobrażeń o architekturze. Kandydaci na architektów wiedzą świetnie, że żeby ten szturm dał pozytywny rezultat muszą opanować w osiągalnie najwyższym stopniu sztukę rysunku. Rysunku, który nie jest tylko zbiorem trików, czy chwytów graficznych, których wyuczenie zapewnia nauczenie się rysowania. Rysunku - związanego z postrzeganiem i poznawaniem rzeczywistości oraz logicznym myśleniem. Rysunku - wpływającego na kształtowanie osobowości człowieka.

Niniejsza książka porusza zagadnienia teoretyczne i poręczne związane z rysunkiem - jako narzędziem architekta służącym do obrazowania przestrzeni. Prezentowane zagadnienia oparte są o podstawy rozwojowe człowieka, fizjologię widzenia, psychologię, neurobiologię, historię sztuki, historię rysunku architektonicznego, a na ogół o praktykę rysunkową, projektową i dydaktyczną autorów.

Publikacja gromadzi bogaty materiał graficzny, obrazujący omawiane zagadnienia, w tym przykładowe rysunki i szkice projektowe autorów książki, architektów i artystów, akademików reprezentujących najstarszą Szkołę rysunku w Polsce powstałą w 1915 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Jest skierowana zarówno do przyszłych architektów - uczniów szkół średnich, którzy zamierzają studiować na wydziałach architektury, studentów, architektów jak i wszystkich, których interesuje rysunek. Dane i porady zawarte w książce mogą być {pomocn|przydatn)e wszystkim chętnym do nauki i zrozumienia istoty rysunku jako składnika procesów twórczego myślenia i narzędzia obrazowania przestrzeni.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.