Menu

Salvador Dalí. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8321350208 
  • Wydawnictwo Arkady 

Opis

Salvador Dalí był jednym z najważniejszych artystów XX wieku, postacią ze świata kultury, która rzuciła wyzwanie konwencjom. W czasach, kiedy prasa kreowała obraz artysty jako człowieka żyjącego w odosobnieniu, kontaktującymi się ze światem jedynie za pośrednictwem swych dzieł, Salvador Dalí z uporem zabiegał,bezustannie być widocznym i zmiennym, chciał być takim, jakim był naprawdę. Stał się najistotniej rozpoznawalną twarzą surrealizmu i sztuki progresywnej.
Młody Salvador Daí szukał inspiracji u wielu artystów progresywnych, jak Picasso, dzięki któremu wykorzystał swój talent do rysunku, by, podobnie jak surrealiści, zacierać granicę pomiędzy rzeczywistością, wyobraźnią i percepcją podejmując tematy niekonwencjonalne, a nawet stanowiące dotąd tabu. Jego prace przesycone są erotyką, a także symboliką śmierci i rozkładu, które ujawniają jego fascynację teoriami Zygmunta Freuda, a w okresie późniejszym także odkryciami naukowymi i religią. Słynął z ekscentrycznego zachowania, zabawnych wąsów, a także miłości do swojej muzy i żony, Gali. Dalí pracował w wielu rozmaitych mediach, budujeł zachwycające rzeźby, współpracował przy realizacji filmów, projektował scenografię do sztuk teatralnych, flirtował ze światem mody. W swych pracach podejmował tematy własnej osobowości i życia, wytwarzając dzieła sztuki, które mają moc oddziaływania na ludzi w zróżnicowanym wieku.
Twórczy geniusz Salvadora Dalego odegrał zasadniczą rolę w kształtowaniu świata sztuki w drugiej połowie XX w. I do dziś wywiera wpływ na twórczość artystyczną naszych czasów. Książka Salvador Dalí. Mistrz sztuki innowacyjnej, z mnóstwem atrakcyjnych ilustracji, proponuje czytelnikowi możliwość odbycia fascynującej wyprawy w świat, życie i twórczość artysty którego zdolność do odkrywania przepaści oddzielającej rzeczywistość od złudzenia wywarła ogromny wpływ na kulturę popularną naszej epoki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.