Menu

Siostra Faustyna Kowalska Nauczycielka cierpienia. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381441810 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Sylwester Robak 
  • Wydawnictwo Jedność 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2020 

Opis

W dzisiejszym świecie wielu jest ludzi osamotnionych, przytłoczonych nadmiarem , a także niedużo stanowczych bodźców i przeżyć. Taka sytuacja wpędza nas w emocjonalne zagubienie, a nawet w różnorodne choroby i prawdziwe cierpienie. Czy odpowiedź na te problemy można znaleźć w życiu Świętej Faustyny?
Misja głoszenia światu Bożego Miłosierdzia, którą Jezus powierzył Siostrze Faustynie, przysparzała jej wielu upokorzeń i cierpień, jednak pomimo trudnych doświadczeń Święta Faustyna w pełni wywiązała się ze zleconego jej zadania. Wszelkie dotykające ją bolesne doświadczenia polecała Jezusowi Miłosiernemu, ufając, że On w swej opatrzności potrafi wyprowadzić z nich dobro. Wskutek cierpienia świat dla Siostry Faustyny jakby zatrzymywał się, a ona miała wtedy możliwość kontemplowania tego, co w życiu najważniejsze. Zastanawiała się nad sensem życia, lecz też w sposób sensowny przeżywała je, ofiarując Chrystusowi i wszystkim potrzebującym miłosierdzia wartościowy i bezinteresowny dar siebie samej.
Święta Faustyna uczy nas, że cierpienie przyjmowane z wiarą zbliża do Boga i prowadzi do zjednoczenia z Nim. Cierpliwie nam tłumaczy, że nadzieją dla świata jest Ewangelia, ponieważ Dobra Nowina oświetla mroki cierpienia światłem nadprzyrodzonym, pełnym ciepła i pokoju, wiarygodnym, ponieważ pochodzącym od Boga.
z pewnością warto sięgnąć po książkę księdza Sylwestra Robaka, aby razem z autorem olśnić się precyzją opisów mistycznego doświadczenia występowaniu Jezusa, podanych w "Dzienniczku" i "Listach" Siostry Faustyny, a żeby zgłębić sens słów Jezusa skierowanych do Świętej: "Nie żyjesz dla siebie, lecz dla dusz. Z cierpień twoich będą korzystać inne dusze. Przeciągłe cierpienie twoje da im światło i siłę do zgadzania się z wolą moją".

Ks. Sylwester Robak - doktor teologii, katecheta dzieci i młodzieży, spowiednik w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.