Menu

Tablice miąższości drewna okrągłego. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8377634473 
  • Wydawnictwo Multico 

Opis

W tablicach miąższości drewna kolistego podano miąższość drewna krągłego grubego w m3 z skrupulatnością do dwóch znaków dziesiętnych. Miąższość obliczono stosując wzór środkowego przekroju.

Średnicę środkową podano od 1 do 100 cm w odstopniowaniu co 1 cm.

Długość drewna podano od 1 m w odstopniowaniu co 10 cm.

Długość zróżnicowano zależnie od grubości drewna, mianowicie dla najcieńszych i najgrubszych sztuk przyjęto mniejszą długość, a dla przeciętnych grubości przyjęto długość pokaźniejszą. Długość drewna umieszczono pośrodku tablic dla ułatwienia odczytów i zmniejszenia możliwości popełnienia błędu przy wyszukiwaniu miąższości.

Tablice uzupełniające zawierają współczynniki zamienne dla sortymentów cienkich i stosowych oraz miąższość drewnianych słupów teleenergetycznych. Przekazane współczynniki zamienne zgodne są z obowiązującymi normami branżowymi i innymi.

Tablice dopełniające zawierają jeszcze tablice powierzchni przekroju i tablice do obliczania średnicy i powierzchni przekroju z obwodu. W tablicach powierzchni przekroju uwzględniono średnice drzew od 1 do 100 cm w odstopniowaniu co 1 mm.

W tablicach do obliczania średnicy i powierzchni przekroju z obwodu przekazano zależność wielkości średnicy, powierzchni przekroju i obwodu dla drzew o średnicy od 101 do 200 cm. Średnice podano w odstopniowaniu co 1 cm.

TABLICE DOTYCZĄ DREWNA kolistEGO O ŚREDNICY OD 1 DO 100 cm.

OBEJMUJĄ DŁUGOŚCI:

DO 19 m DLA DREWNA O ŚREDNICY 0-10 cm,
DO 22 m DLA DREWNA O ŚREDNICY 11-20
DO 31 m DLA DREWNA O ŚREDNICY 21-50 cm,
DO 25 m DLA DREWNA O ŚREDNICY 51-70 cm,
DO 19 m DLA DREWNA O ŚREDNICY 71-80 cm,
DO 13 m DLA DREWNA O ŚREDNICY 81-100 cm

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.