Menu

Whiskey Jack Daniel's Master Distiller No. 6 0,7l

Cechy produktu

  • Producent Jack Daniel Distillery 
  • Rodzaj whisky 

Opis

Szósta whiskey z linii upamiętniającej mistrzów gorzelniczych Jack Daniel's. Poświęcona osobie Jimmy'ego Bedforda (1940-2009), który podobnie do Jacka Daniela był nie tylko gorzelnikiem, lecz i farmerem. Bedford ukończył Politechnikę Stanu Tennessee w 1962 roku. W gorzelni zatrudnił się sześć lat później. Po równo dwóch dekadach ciężkiej pracy i niekończącej się nauki w 1988 roku został szóstym w dziejach mistrzem gorzelniczym Jack Daniel's. Oddany pracy bez reszty - kiedyś miał zresztą stwierdzić, iż trudno mu wyobrazić sobie pracę, która byłaby jednakowo godna pozazdroszczenia - postawił na ciągłość, powtarzalność, trwałość i rutynę. Wszystko po to, by Jack Daniel's Old No. 7 smakował za każdym razem równie - tak jak w 1866 roku. Bedford wspaniale rozumiał, jak ważne są korzenie, z których się wyrasta, a Tennessee Whiskey produkował po swojemu: "każdego dnia, kiedy ją robimy, robimy ją najlepiej, jak umiemy" - mógłby powtórzyć za ojcem założycielem legendarnej producenta. Nie był jednak ślepo przywiązany do przeszłości - to za jego czasów firma wprowadziła dwa nowe, ważne dziś produkty: Single Barrel i Gentleman Jack.

W 2007 roku otrzymał honorową nagrodę za całokształt dorobku od magazynu "Whisky". Rok później w kontrowersyjnych okolicznościach opuścił gorzelnię. Zmarł krótko później na swej farmie.

Edycja limitowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.