Menu

Activlab BCAA Xtra 500 g

Cechy produktu

  • Producent ACTIVLAB 
  • Postać proszek 
  • Opakowanie małe 

Opis

BCAA XTRA AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA - DZIAŁANIE

Preparaty BCAA, których skład obejmuje wysoką zawartość aminokwasów rozgałęzionych BCAA, to obecnie jedne z z reguły suplementowanych odżywek, których dodatek do regularnej suplementacji jest niemal obowiązkowy, jeśli poważnie traktujemy uprawiany przez nas sport. Efekty użytkowania preparatów aminokwasowych BCAA potwierdzają liczne, pozytywne opinie kupujących, jak dodatkowo szereg badań tworzonych w kierunku zakresu działań omawianych odżywek, których stałe przyjmowanie nie tylko uzupełnia naszą dietę w udział trzech aminokwasów niezbędnych: leucyny, izoleucyny i waliny, które to stanowią bazę preparatów BCAA,również wspiera budowanie siły i masy i upraszcza redukcję zbędnego tłuszczu. Co więcej, obecne w opisywanych odżywkach aminokwasy rozgałęzione należą do grupy związków potrzebnych, egzogennych, co oznacza, że choć nasz organizm ich potrzebuje,korzystnie funkcjonować, muszą być one stale dostarczane z zewnątrz, wraz z pokarmem, albo suplementowane, gdyż ich synteza nie zachodzi w ustroju człowieka.

Wśród licznych korzyści płynących z suplementacji preparatami aminokwasowymi BCAA wyróżniamy: przyspieszony wzrost i rozwój masy, redukcję tkanki tłuszczowej, ograniczenie zakwaszenia mięśni, udoskonalenie procesów regeneracyjnych po treningu, wzrost siły chwytu i wytrzymałości. Co więcej, w związku z tak rozległym polem zastosowań, odżywki BCAA są genialną propozycją zarówno dla laików sportowych, jak na dodatek nieprzeciętnie sprawdzają się w suplementacji zawodowych sportowców, niezależnie od rodzaju uprawianej dyscypliny czy celu sportowego, którym może być tak masa, jak i redukcja tkanki tłuszczowej.

Obecne w preparatach BCAA aminokwasy rozgałęzione: leucyna, izoleucyna i walina, pełnią w organizmie człowieka szereg ważnych zastosowań, i tak również leucyna, dzięki działaniu hamującemu intensywność kortyzolu - hormonu stresu, przeciwdziała rozpadowi białek oraz stymuluje syntezę nowych protein, przyczyniając się tym samym do przyspieszania rozwoju masy; walina, poza działaniem antykatabolicznym, wpływa na wydzielanie anabolicznego hormonu, naturalnie występującego w ludzkim organizmie - hormonu wzrostu (GH); i wreszcie izoleucyna, która prócz działania antykatabolicznego, uniemożliwiającego rozpadowi mięśni, wpływa dodatkowo na poziom cukru we krwi, normalizując go.

JAK PRZYJMOWAĆ PREPARATY AMINOKWASOWE BCAA?

Odżywki BCAA zaleca się stosować w stałych dawkach, których staranną wartość warunkuje masa ciała oraz stopień aktywności fizycznej; należy mieć bowiem na uwadze, że obciążenie fizyczne, warunkowane uprawianym systematycznie treningiem, wpływa na wzrost potrzeby organizmu na różnorodne komponenty, w tym także na aminokwasy, które wówczas zaleca się przyjmować w dwóch pomniejszonych dawkach, dwa razy na dzień: przed i na ok. 15 minut po treningu, w dni treningowe, oraz rano, na pusty żołądek i przed snem, w dni wolne od treningu.

zalety ACTIVLAB BCAA XTRA

Suplement diety Activlab BCAA Xtra to gatunkowy preparat aminokwasowy, którego już jedna porcja stanowi mnogość aminokwasów rozgałęzionych BCAA, zestawionych w słusznej proporcji składników wynoszącej 2:1:1. Środek, dzięki tak skoncentrowanemu składowi, wzbogaconemu w dodatku dodatkiem glutaminy dla jeszcze lepszych efektów, przyspiesza budowanie upragnionej masy, jak też ułatwia odchudzanie, w tym także sportowców na redukcji. Co więcej, stała suplementacja preparatem Activlab BCAA Xtra wpływa prawidłowo na procesy regeneracyjne po wysiłku i wspomaga rozwój siły chwytu i wytrzymałości mięśniowej. Aminokwasy rozgałęzione, stanowiące ok. ⅓ masy mięśniowej człowieka, poza wysoką aktywnością anaboliczną, wpływającą na syntezę nowych protein, odznaczają się także silnym działaniem antykatabolicznym i ograniczają w dużym stopniu rozpad włókien mięśniowych. Preparat aminokwasowy Activlab BCAA Xtra stanowi nadzwyczajną propozycję zarówno dla początkujących siłaczy, jak w dodatku wpisuje się znakomicie jako element suplementacji wyczynowych sportowców, niezależnie od typu uprawianego sportu! produkt dostępny w postaci proszku. Możliwość wyboru smaku.

DAWKOWANIE

Zaleca się użytkowanie 2 oddzielnych porcji proszku, przed i po treningu, w dni treningowe, oraz 1 porcji towaru rano, na czczo, w dni wolne od treningu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.