Moje konto  ▾

President Kentucky Export

Producent PresidentWysokość 75 cm cmMontaż otwór montażowy WIĘCEJ INFORMACJI ↓

3 oferty z 3 sklepów internetowych

NEO24.PL

★★★★★
16369 opinii

PRESIDENT Kentucky Export w ratach już od 4.50 zł - szybka wysyłka! KUP W NEO24, ZAWSZE DARMOWA DOSTAWA

✓  Dostępny od ręki

119

Przejdź do sklepu ▸ NEO24.PL

abcgps.pl

★★★★★
3131 opinii

President Kentucky Export (75cm) <>

President Kentucky Export (75cm) <>

Dostępność sprawdź w sklepie →

109

Przejdź do sklepu ▸ abcgps.pl

CARTEXIM

★★★★★
847 opinii

CB ANTENA PRESIDENT KENTUCKY EXPORT

CB ANTENA PRESIDENT KENTUCKY EXPORT

CB antena PRESIDENT o długości 750 mm

✓  Dostępny od ręki

115

Przejdź do sklepu ▸ CARTEXIM

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPresident
Wysokość75 cm cm
Montażotwór montażowy

Używasz CB-Radia? W takim razie zapewne myślałeś o zakupie nowej anteny do CB-Radia. Jeśli tak, przeczytaj nasz tekst i przyjrzyj się antenie CB President Kentucky Export.

Wprowadzenie

Przez lata CB-Radio było domeną tylko samochodów ciężarowych. Urządzenie to przydawało się w komunikacji na długich trasach. Z czasem CB zaczęły pojawiać się w autach osobowych, głównie z powodu łatwości obsługi i mnogości sytuacji, w których to urządzenie się przydaje. Aby odpowiednio zestroić zestaw, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Wiele współczesnych samochodów emituje duże zakłócenia i tylko niektóre CB radia są w stanie poprawnie działać w takich warunkach. Przy wyborze zestawu istotne są również warunki, w których będzie on używany.

Specyfikacja i rola anteny

Dobre radio to połowa sukcesu. Do odpowiedniego działania urządzenia musimy posiadać także dobrą antenę. Często wydaje się, że im dłuższa antena CB, tym lepiej. Rzeczywiście - dłuższa zapewnia większy zasięg rozmowy, jednak nie zawsze jest to najważniejsze. Wraz ze zwiększaniem długości anteny wzrasta ilość odbieranych zakłóceń. Dlatego ci, którzy chcą używać CB w mieście nie powinni przesadzać z długością anteny. Do miasta wystarczy antena mająca 100 cm. Ze względu na słaby zasięg nie polecamy kupowania krótszych anten. Najlepszym rozwiązaniem montażu anteny w samochodzie osobowym jest opcja osadzenia na podstawie magnetycznej. Dla własnej wygody warto też szukać anteny z opcją pochylenia, która przydaje się, gdy garażujemy nasz samochód. Wysokość "bata" President Kentucky Export, fabrycznie, bez regulacji długości to 75 cm cm. Należy jednak pamiętać, że wartość ta może ulec zmianie, gdy będziemy stroić swoje CB. Każdy użytkownik CB powinien mieć świadomość, że warto każdą nową antenę dostroić do swojego radia. Anteny montowane magnetycznie, zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ingerencji po każdorazowym ustawieniu jej na dachu. Niemniej jednak, nawet wtedy musimy pamiętać, że strojenie optymalizuje jej pracę, dając maksymalną, możliwą jakość przesyłanego sygnału.

Montaż

Istnieją dwa podstawowe sposoby montażu anten samochodowych CB Radio. Są to montaż na podstawie magnetycznej oraz montaż na stałe za pomocą różnego rodzaju uchwytów lub bezpośrednio w karoserii pojazdu. Oba sposoby mają swoje wady i zalety. Niewątpliwą zaletą montażu na magnesie jest brak konieczności robienia otworów w karoserii, które mogą spowodować obniżenie wartości auta podczas sprzedaży. Dodatkowo, plusami są łatwość instalacji i deinstalacji oraz możliwość łatwego schowania anteny w samochodzie. Minusem montażu magnesowego jest nieco gorsza jakość sygnału niż w przypadku anteny stałej. Do tego także możliwość uszkodzenia lakieru podczas montażu i demontażu. Ruchoma antena może być też łakomym kąskiem dla złodziei, a także stwarzać zagrożenie podczas wypadku samochodowego. Za trwałym montażem przemawia lepsza sprawność anteny, a także mniejsze prawdopodobieństwo zerwania anteny podczas szybkiej jazdy czy gwałtownego hamowania. Niewątpliwą wadą jest trudniejszy montaż, do którego wymagany jest otwór w karoserii, który może zostawić na niej widoczny ślad, wpływający na wartość samochodu.

Podsumowanie

Ważne jest także miejsce montażu naszej anteny. Zalecanym miejscem jest środek dachu. To właśnie tam urządzenie najlepiej spełni swoje zadanie. Często możemy spotkać na samochodach anteny mocowane na klapie bagażnika. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Klapa bagażnika może nie być połączona bezpośrednio z masą pojazdu, co może skutkować gorszym odbiorem sygnału. Dlatego najlepiej jest ustawiać anteny na środku dachu pojazdu. Dobra antena CB jest nieodzowna, jeśli chcemy korzystać z tego urządzenia w samochodzie. President Kentucky Export, to przykład dobrego produktu za rozsądną cenę, który może stanowić doskonałą alternatywę dla anten z zestawu CB.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.