Moje konto
  • President Kentucky Export President Kentucky Export
  • President Kentucky Export President Kentucky Export
  • President Kentucky Export President Kentucky Export

President Kentucky Export

3 oferty z 3 sklepów

Producent President Wysokość 75 cm cm Montaż otwór montażowy WIĘCEJ INFORMACJI ↓

CARTEXIM

★★★★★
945 opinii

CB ANTENA PRESIDENT KENTUCKY EXPORT

CB ANTENA PRESIDENT KENTUCKY EXPORT

CB antena PRESIDENT o długości 750 mm

Dostępny od ręki  ✓

MediaMarkt.pl

★★★★★
3996 opinii

Antena PRESIDENT Kentucky Export

Antena PRESIDENT Kentucky Export

Antena PRESIDENT Kentucky Export

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPresident
Wysokość75 cm cm
Montażotwór montażowy

Masz problemy z zasięgiem swojego CB-Radia? Może powinieneś pomyśleć o zakupie nowej anteny do CB-Radia. Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, sprawdź możliwości anteny CB President Kentucky Export i zdecyduj, czy spełnia Twoje potrzeby.

Wprowadzenie

CB-Radio dawno już przestało być domeną aut ciężarowych. W tej chwili można je bardzo często spotkać w pojazdach osobowych, a korzysta się z nich już nie tylko w długich trasach, ale także w ciasnych, zakorkowanych miastach. Dobre radio nie będzie spełniało swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio skonfigurowane. Pamiętajmy, że nasze samochody emitują olbrzymie ilości zakłóceń. Dlatego po zakupie, warto odpowiednio ustawić swój odbiornik. A jeśli nie potrafimy tego zrobic sami, zlećmy to specjaliście.

Specyfikacja i rola anteny

O skuteczności radia CB decyduje nie tylko samo radio. Kluczowa jest też antena. Powszechna opinia na temat anten jest taka, że im ona dłuższa tym lepsza. I coś w tym faktycznie jest. Długie "baty" jak często nazywa się ten element zestawu CB, spisują się głównie w długich trasach, gdy ważny jest zasięg. Jeśli chcemy korzystać z radia głównie w mieście, wystarczy nam antena długości 1,20 - 1,40 m. Wybierając dłuższą, musimy liczyć się z większą ilością szumów i zakłóceń zbieranych przez antenę. Wybierając antenę powinniśmy kierować się kwestiami stricte praktycznymi. Najlepszym rozwiązaniem w samochodzie osobowym jest model osadzony na podkładce z magnesem. Zapewnia to błyskawiczny montaż i demontaż. Parkujący w garażu powinni kupić antenę z możliwością pochylania jej pod kątem. Antena President Kentucky Export ma wysokość 75 cm cm, jednak można ją nieznacznie wydłużyć lub skrócić w zależności od potrzeby (która wynika głównie z kalibracji). Kupując nową antenę do naszego CB, musimy ją odpowiednio zestroić, aby była w pełni funkcjonalna. Mówi się, że anteny montowane za pomocą magnesu, a więc te do szybkiego montażu i demontażu, nie wymagają strojenia. Jest w tym część prawdy, bo są one zaprojektowane tak, aby nie uszkodzić radia oraz zapewniać w miarę dobrą jakość sygnału. Warto jednak poświęcić nieco czasu na kalibrację i takiej anteny, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się możliwie najwyższą jakością dźwięku.

Montaż

W kwestii montażu anteny wyróżniamy dwa sposoby. Opisywany wyżej, magnetyczny, gdzie po prostu stawiamy stopkę anteny na dachu oraz na stałe, za pomocą specjalnych uchwytów do karoserii. Każdy z tych sposobów posiada pewne wady i zalety. Zalety montażu na podstawie magnetycznej to bardzo łatwy montaż i demontaż nie wymagający wykonywania otworów. Możliwość chowania anteny wraz z podstawą magnetyczną na przykład na noc do bagażnika. Plusem jest także brak otworów montażowych czy innych, niepożądanych śladów montażu anteny, mogących mieć znaczenie przy odsprzedaży pojazdu. Za minus montażu "na magnes" uznaje się gorszą jakość sygnału w porównaniu z anteną montowaną na stałe. Dochodzi do tego niebezpieczeństwo porysowania lakieru pod magnesem (chociaż można temu zapobiec używając specjalne podkładki). Minusem jest też ryzyko kradzieży w przypadku pozostawienia anteny na zaparkowanym pojeździe. Antena mocowana magnesowo, może też stwarzać zagrożenie podczas wypadku drogowego. Z kolei zaletą trwałego montażu do karoserii jest wyraźnie lepsza sprawność pracy w porównaniu z anteną na magnesie, a także mniejszą wrażliwość takiej anteny na szybką jazdę i gwałtowne hamowanie. Wadą oczywiście jest trudniejszy montaż, wymagający wykonania otworu w karoserii lub zastosowania specjalnego uchwytu (który także najczęściej trzeba zamocować za pomocą śrub). W przypadku demontażu takiej anteny najczęściej pozostaje po niej widoczny ślad.

Podsumowanie

Miejsce ulokowania anteny także jest istotne. Zaleca się, aby był to środek dachu, głównie ze względu na najlepszą możliwą jakość ściąganego sygnału oraz pełnego łączenia dachu z masą pojazdu. Na naszych drogach jeździ mnóstwo aut, które mają anteny ustawione na klapie bagażnika. Nie jest to dobre miejsce ze względu właśnie na niepewne łączenie klapy z masą auta. Dlatego zalecany jest montaż dachowy. Antena President Kentucky Export to przykład doskonałej anteny, która może stanowić dobrą alternatywę dla tych z gotowych zestawów CB. Jeśli więc nie odpowiada Ci jakość sygnału, który masz obecnie, warto się zastanowić nad wymianą.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też