Moje konto
  • Canex Premier IC-100 Canex Premier IC-100
  • Canex Premier IC-100 Canex Premier IC-100

Canex Premier IC-100

2 oferty z 2 sklepów

Producent Canex Rodzaj anteny samochodowa Wysokość 107 cm Montaż podstawa magnesowa WIĘCEJ INFORMACJI ↓

OleOle!

★★★★★
13143 opinie

Canex PREMIER IC-100

Canex PREMIER IC-100

Dostępność sprawdź w sklepie →

RTV EURO AGD

★★★★★
30644 opinie

Canex PREMIER IC-100

Canex PREMIER IC-100

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentCanex
Rodzaj antenysamochodowa
Wysokość107 cm
Montażpodstawa magnesowa

Lubisz znać aktualną sytuację na drogach, ale z powodu słabego sygnału nie rozumiesz wszystkich komunikatów? Nowa antena do CB-Radia, to element, który może znacząco ułatwić Ci korzystanie z tego sprzętu. Jeśli tak właśnie jest, sprawdź możliwości anteny CB Canex Premier IC-100.

Wprowadzenie

Małe i proste urządzenie, jakim jest CB-Radio, od dawna jest w użytkowaniu w samochodach ciężarowych. To nie tylko gadżet, ale i użyteczny w codziennej pracy sprzęt. Właśnie dlatego stał się tak popularny w samochodach osobowych. Przydaje się już nie tylko w długich trasach, lecz i w zakorkowanych miastach. Pamiętać musimy, że nawet drogie, markowe radio nie będzie poprawnie działało, jeśli nie będzie odpowiednio skalibrowane. Wszystko przez to, że współczesne samochody emitują duże ilości różnego rodzaju fal, które powodują zakłócenia CB. Odpowiednio nastrojone i zamontowane radio to gwarancja dobrego działania przez długi czas.

Specyfikacja i rola anteny

O skuteczności radia CB decyduje nie tylko samo radio. Kluczowa jest też antena. Dobra antena, to nie zawsze długa antena. Wszystko jest kwestią świadomości własnych potrzeb. Jeśli jeździmy w dalekie trasy, zaopatrzmy się w długą, której zasięg będzie nam przydatny. Musimy równocześnie liczyć się z tym, że będzie ona zbierała więcej zakłóceń. W trasie jednak będzie to nieodczuwalne. Jeśli jeździmy głównie po mieście, warto kupić antenę o długości od metra do półtorej. Będzie to optymalna długość, która zda egzamin w zakorkowanych betonowych lasach. Montaż i demontaż anteny jest prosty i szybki, jeśli wybierzemy wersję z mocowaniem na magnesie. Ułatwia to życie i użytkowanie zestawu CB. Można też znaleźć anteny z opcją pochylenia, dzięki której możemy parkować w garażu bez obaw, że złamiemy swój bat. Antena Canex Premier IC-100 ma długość 107 cm, ale można ją nieco wydłużyć lub skrócić podczas strojenia CB-Radia. Każdy użytkownik CB powinien pamiętać, że warto każdą nową antenę dostroić do swojego radia. Anteny montowane magnetycznie, zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ingerencji po każdorazowym ustawieniu jej na dachu. W zamierzeniu mają one pozwalać na szybki montaż i demontaż z dachu auta, przy zachowaniu odpowiednich parametrów. W rzeczywistości jednak, warto każdą antenę stroić. Trzeba także dodać, że kalibracja anteny optymalizuje jej pracę. Gdy jest idealnie zestrojona, to zakłócenia są minimalne i jesteśmy słyszalni lepiej i dalej.

Montaż

Są dwa rodzaje mocowań anten do samochodu. Bezproblemowy, magnetyczny, który docenią osoby, często zdejmujące swój "bat" z dachu, a także montaż stały, za pomocą specjalnych uchwytów czy gniazd instalowanych do karoserii pojazdu. Każdy z tych sposobów posiada pewne wady i zalety. Zalety montażu na podstawie magnetycznej to bardzo łatwy montaż i demontaż nie wymagający wykonywania otworów. Możliwość schowania anteny wraz z podstawą magnetyczną na przykład na noc do bagażnika. Plusem jest także brak otworów montażowych czy innych, niepożądanych śladów montażu anteny, mogących mieć znaczenie przy odsprzedaży auta. Za wady montażu "na magnes" uznaje się gorszą jakość sygnału w porównaniu z anteną montowaną na stałe. Dochodzi do tego niebezpieczeństwo porysowania lakieru pod magnesem (chociaż można temu zapobiec używając specjalne podkładki). Minusem jest też ryzyko kradzieży w przypadku pozostawienia anteny na zaparkowanym pojeździe. Antena mocowana magnesowo, może też stwarzać zagrożenie podczas wypadku drogowego. Z kolei zaletą trwałego montażu do karoserii jest wyraźnie większa sprawność pracy w porównaniu z anteną na magnesie, a także mniejszą wrażliwość takiej anteny na szybką jazdę i gwałtowne hamowanie. Wadą oczywiście jest trudniejszy montaż, wymagający wykonania otworu w karoserii lub zastosowania specjalnego uchwytu (który także najczęściej trzeba zamocować za pomocą śrub). W przypadku demontażu takiej anteny najczęściej pozostaje po niej widoczny ślad.

Podsumowanie

Jeśli już mamy nową antenę, trzeba znaleźć dla niej odpowiednie miejsce na naszym pojeździe. Najlepszym będzie środek dachu. To właśnie tam urządzenie najlepiej spełni swoje zadanie. Na naszych drogach jeździ mnóstwo aut, które mają anteny ustawione na klapie bagażnika. Nie jest to dobre miejsce ze względu właśnie na niepewne łączenie klapy z masą auta. Dlatego zalecany jest montaż dachowy. Jeśli działanie Twojego samochodowego CB Cię drażni, warto pomyśleć o zmianie anteny. Model Premier IC-100 od Canex stanowi skuteczną alternatywę, dla batów z zestawów CB lub wysłużonych używanych anten. Warto więc pomyśleć nad jej zakupem.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też