Moje konto
  • Canex Premier IC-100 Canex Premier IC-100
  • Canex Premier IC-100 Canex Premier IC-100

Canex Premier IC-100

2 oferty z 2 sklepów

Producent Canex Rodzaj anteny samochodowa Wysokość 107 cm Montaż podstawa magnesowa WIĘCEJ INFORMACJI ↓

OleOle!

★★★★★
13954 opinie

Canex PREMIER IC-100

Canex PREMIER IC-100

Dostępność sprawdź w sklepie →

RTV EURO AGD

★★★★★
31162 opinie

Canex PREMIER IC-100

Canex PREMIER IC-100

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentCanex
Rodzaj antenysamochodowa
Wysokość107 cm
Montażpodstawa magnesowa

Dużo czasu spędzasz w trasie i drażni Cię słaba jakość sygnału CB? Zakup dobrej anteny do CB-Radia może Ci to ułatwić. Zgadzasz się? W takim razie sprawdź możliwości anteny CB Canex Premier IC-100, może to właśnie będzie urządzenie dla Ciebie.

Wprowadzenie

CB-Radio już dawno nie jest domeną tylko aut ciężarowych. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, urządzenia te coraz częściej znajdują się w samochodach osobowych. CB-Radio trzeba zestroić, to jasne. Należy jednak brać pod uwagę kilka ważnych czynników. Współczesne samochody emitują spore zakłócenia i tylko dobrze przygotowane odbiorniki CB są w stanie odpowiednio działać w takich warunkach.

Specyfikacja i rola anteny

O skuteczności radia CB decyduje nie tylko samo radio. Kluczowa jest też antena. Powszechna opinia na temat anten jest taka, że im ona dłuższa tym lepsza. Faktycznie - dłuższa zapewnia większy zasięg rozmowy, jednak nie zawsze jest to najważniejsze. Jeśli chcemy korzystać z radia głównie w mieście, wystarczy nam antena długości 1,20 - 1,40 m. Wybierając dłuższą, musimy liczyć się z większą ilością szumów i zakłóceń zbieranych przez antenę. Podczas wyboru antenę dobrze kierować się kwestiami typowo praktycznymi. Najpewniejszym rozwiązaniem w samochodzie osobowym jest model osadzony na podkładce z magnesem. Zapewnia to błyskawiczny montaż. Osoby parkujące auto w garażu powinny kupić antenę z możliwością pochylania jej pod kątem. Wysokość "bata" Canex Premier IC-100 , bazowo, bez regulowania wysokości to 107 cm. Teoretycznie anten montowanych za pomocą magnesu, nie musimy stroić. W zamierzeniu mają one pozwalać na szybki montaż i demontaż z dachu auta, przy zachowaniu odpowiednich parametrów. W rzeczywistości jednak warto każdą antenę stroić. Nawet te magnesowe. Procedura ta jest stosunkowo łatwa (jeśli nie potrafimy tego zrobić, można to za niewielkie pieniądze zlecić fachowcowi), a jakość odbieranego sygnału będzie dużo lepsza.

Montaż

Wyróżniamy dwa sposoby montażu anteny. Wspominany wcześniej, magnetyczny, gdzie po prostu stawiamy stopkę anteny na dachu. Jest też drugi sposób montowania, na stałe, za pomocą specjalnych uchwytów przymocowywanych na stałe do karoserii. Każdy z tych sposobów posiada pewne wady i zalety. Zalety montażu na podstawie magnetycznej to bardzo łatwy montaż i demontaż nie wymagający wykonywania otworów. Możliwość chowania anteny wraz z podstawą magnetyczną na przykład na noc do bagażnika. Plusem jest także brak otworów montażowych czy innych, niepożądanych śladów montażu anteny, mogących mieć znaczenie przy odsprzedaży pojazdu. Za wady montażu "na magnes" uznaje się gorszą jakość sygnału w porównaniu z anteną montowaną na stałe. Dochodzi do tego niebezpieczeństwo porysowania lakieru pod magnesem (chociaż można temu zapobiec używając specjalne podkładki). Minusem jest też ryzyko kradzieży w przypadku pozostawienia anteny na zaparkowanym pojeździe. Antena mocowana magnesowo, może też stwarzać zagrożenie podczas wypadku drogowego. Z kolei zaletą trwałego montażu do karoserii jest wyraźnie lepsza sprawność pracy w porównaniu z anteną na magnesie, a także mniejszą wrażliwość takiej anteny na szybką jazdę i gwałtowne hamowanie. Wadą oczywiście jest trudniejszy montaż, wymagający wykonania otworu w karoserii lub zastosowania specjalnego uchwytu (który także najczęściej trzeba zamocować za pomocą śrub). W przypadku demontażu takiej anteny najczęściej pozostaje po niej widoczny ślad.

Podsumowanie

Jeśli już mamy nową antenę, trzeba znaleźć dla niej odpowiednie miejsce na naszym pojeździe. Zalecany jest środek dachu. Często widzimy auta z "batami" na klapie bagażnika, co jednak znacząco obniża skuteczność takiej anteny, głównie z powodu słabego łączenia klapy z masą auta. Aby antena działała jak należy, powinniśmy ustawić ją na środku dachu. Jeśli obecna jakość pracy CB Ci nie odpowiada, może warto pomyśleć o wymianie samego "bata". Antena Canex Premier IC-100, to przykład produktu, który może być skuteczną alternatywą dla anten z zestawów.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też