President Kentucky

President Kentucky

  • Cena od: 249
Oferty 1-1 ułożone według:

Informacje o produkcie

Dbasz o bezpieczeństwo swoje i innych, ale CB niedomaga? Zastanów się nad nabyciem CB-Radia. Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, sprawdź co oferuje antena CB President Kentucky .

Wprowadzenie

Przez lata CB-Radio było domeną tylko aut ciężarowych. Urządzenie to przydawało się w komunikacji na długich trasach. W tej chwili można je bardzo często spotkać w pojazdach osobowych, nawet w dużych miastach, gdzie również są przydatne. Dobre radio nie będzie spełniało swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio skonfigurowane. Wiele współczesnych pojazdów emituje duże zakłócenia i tylko dobrze skonfigurowane odbiorniki CB są w stanie odpowiednio pracować.

President Kentucky

Specyfikacja i rola anteny

Dobre radio to połowa sukcesu. Do odpowiedniego działania urządzenia musimy posiadać także dobrą antenę. Przy wyborze anteny musimy sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie najczęściej jeździmy. Jeśli są to długie trasy warto zainwestować w długą antenę, która zapewni odpowiedni zasięg. Ma ona jednak minus w postaci zbierania dużej ilości szumów. Krótsze anteny niwelują tę sytuację. To właśnie one przydają się w mieście, w dużym zagęszczeniu zakłóceń. Najlepiej wybrać długość z zakresu od 100 do 130 cm. Antena to nie wszystko. Istotne jest też jej montowanie i ewentualny demontaż. Większość jest montowana na podkładce magnetycznej, dzięki czemu możemy szybko antenę postawić na dachu lub ją z niego zdjąć. Dla własnej wygody warto też szukać anteny z opcją pochylenia, która przydaje się, gdy garażujemy nasze auto. Fabrycznie antena President Kentucky ma 75 cm wysokości. Wartość tą można nieznacznie zmieniać podczas kalibracji radia. Wśród używających odbiorników CB panuje przekonanie, że anten montowanych magnetycznie, nie trzeba bezwzględnie stroić. Nie jest to do końca prawda. W zasadzie każda antena magnetyczna jest tak skonstruowana, aby była bezpieczna dla radia. Trzeba jednak dodać, że strojenie anteny optymalizuje jej pracę. Procedura ta jest stosunkowo łatwa (jeśli nie potrafimy tego zrobić, można to za niewielkie pieniądze zlecić fachowcowi), a jakość odbieranego sygnału będzie dużo wyższa.

President Kentucky

Montaż

Anteny można zamocować na dwa sposoby. Wspominany wcześniej, za pomocą magnesu oraz na stałe. Przy tym pierwszym sposobie wystarczy tylko postawić antenę na dachu. Sposób montażu na stałe, opiera się na uchwytach, które musimy najpierw przytwierdzić do karoserii naszego pojazdu. Oba sposoby mają swoje wady i zalety. Zalety montażu magnetycznego to przede wszystkim brak otworów w karoserii auta. To znaczący plus, który odczujemy w czasie odsprzedaży samochodu. Plusem jest też łatwość demontażu, dzięki czemu możemy usunąć antenę z dachu na noc, czy w czasie, w którym po prostu nie będzie nam ona potrzebna. Do minusów należy zaliczyć gorszą jakość sygnału, a także ryzyko uszkodzenia lakieru podczas stawiania i zdejmowania anteny z dachu pojazdu. Taka przenośna antena, może być też pokusą dla złodziei oraz zachowywać się w niekontrolowany sposób podczas wypadku drogowego. Trwały montaż daje poczucie bezpieczeństwa, bo antena nie zerwie się podczas szybkiej jazdy czy gwałtownego hamowania. Podstawowym plusem anteny montowanej na stałe jest wyższa sprawność działania. Niewątpliwą wadą jest trudniejszy montaż, do którego wymagany jest otwór w karoserii. W przypadku demontażu takiej anteny najczęściej pozostaje po niej widoczny ślad, obniżając wartość auta.

President Kentucky

Podsumowanie

Najlepsze zasięgi uzyskamy przy antenie zamocowanej bezpośrednio do dachu pojazdu. Stawianie anteny na klapie bagażnika nie jest polecane. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej owa klapa nie łączy się bezpośrednio z masą pojazdu, co obniża skuteczność anteny. Dlatego najlepszym miejscem jest środek dachu auta. Dobra antena CB jest nieodzowna, jeśli chcemy korzystać z tego urządzenia w samochodzie. Produkt President Kentucky to przykład doskonałej anteny, która może stanowić dobrą alternatywę dla tych z gotowych zestawów CB. Jeśli więc słabe działanie Twojego samochodowego CB Cię denerwuje, warto pomyśleć o zmianie anteny.

Dane techniczne

Parametry
Wysokość 75
Rodzaj anteny samochodowa
Montaż otwór montażowy

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie