Moje konto
  • Sirio AS-100 Sirio AS-100
  • Sirio AS-100 Sirio AS-100
  • Sirio AS-100 Sirio AS-100

Sirio AS-100

2 oferty z 2 sklepów

Producent Sirio WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Konektor5000.pl

★★★★★
1194 opinie

SIRIO AS-100 PL (AS100) INOX Antena CB montażowa (do montażu PL) 102 cm

SIRIO AS-100 PL (AS100) INOX Antena CB montażowa (do montażu PL) 102 cm

… znacznie droższe President Missouri oraz Ohio.Sirio AS-100 Inox dopasowuje się w wąskim zakresie częstotliwości dzięki czemu zbiera mniej zakłóceń z sąsiednich częstotliwości.Uwaga - do anteny należy zakupić oddzielnie okablowanie, uchwyt lub magnes. Sirio AS-100 Inox specyfikacja:Antena CB na pasmo 27-28.5 MHz przeznaczona do montażu stałego, na magnes lub na uchwytWyposażona w zabezpieczenie …

Dostępny od ręki  ✓

CARTEXIM

★★★★★
933 opinie

CB ANTENA SIRIO AS-100

CB ANTENA SIRIO AS-100

Włoska antena charakteryzująca się dużym zasięgiem odbioru i nadawania.

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentSirio

Masz problemy z zasięgiem swojego CB-Radia? Może powinieneś pomyśleć o zakupie nowej anteny do CB-Radia. Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, sprawdź możliwości anteny CB Sirio AS-100 i zdecyduj, czy spełnia Twoje potrzeby.

Wprowadzenie

CB-Radio dawno już przestało być domeną aut ciężarowych. W tej chwili można je bardzo często spotkać w pojazdach osobowych, a korzysta się z nich już nie tylko w długich trasach, ale także w ciasnych, zakorkowanych miastach. Dobre radio nie będzie spełniało swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio skonfigurowane. Pamiętajmy, że nasze auta emitują olbrzymie ilości zakłóceń. Dlatego po zakupie, warto odpowiednio ustawić swój odbiornik. A jeśli nie potrafimy tego zrobic sami, zlećmy to specjaliście.

Specyfikacja i rola anteny

Dobre radio to połowa sukcesu. Do odpowiedniego działania urządzenia musimy posiadać także dobrą antenę. Powszechna opinia na temat anten jest taka, że im ona dłuższa tym lepsza. I coś w tym faktycznie jest. Długie "baty" jak często nazywa się ten element zestawu CB, spisują się głównie w długich trasach, gdy ważny jest zasięg. Jeśli chcemy korzystać z radia głównie w mieście, wystarczy nam antena długości 1,20 - 1,40 m. Wybierając dłuższą, musimy liczyć się z większą ilością szumów i zakłóceń zbieranych przez antenę. Antena to nie wszystko. Istotne jest też jej montowanie i ewentualny demontaż. Większość jest montowana na podkładce magnetycznej, dzięki czemu możemy szybko antenę postawić na dachu lub ją z niego zdjąć. Dla własnej wygody warto też szukać anteny z opcją pochylenia, która przydaje się, gdy garażujemy nasze auto. Kupując nową antenę do naszego CB, musimy ją odpowiednio zestroić, aby była w pełni funkcjonalna. Mówi się, że anteny montowane za pomocą magnesu, a więc te do szybkiego montażu i demontażu, nie wymagają strojenia. Jest w tym część prawdy, bo są one zaprojektowane tak, aby nie uszkodzić radia oraz zapewniać w miarę dobrą jakość sygnału. Warto jednak poświęcić nieco czasu na kalibrację i takiej anteny, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się możliwie najwyższą jakością dźwięku.

Montaż

W kwestii montażu anteny wyróżniamy dwa sposoby. Opisywany wyżej, magnetyczny, gdzie po prostu stawiamy stopkę anteny na dachu oraz na stałe, za pomocą specjalnych uchwytów do karoserii. Oba sposoby mają swoje wady i zalety. Zalety montażu magnetycznego to przede wszystkim brak otworów w karoserii auta. To znaczący plus, który odczujemy w czasie odsprzedaży samochodu. Plusem jest też łatwość demontażu, dzięki czemu możemy usunąć antenę z dachu na noc, czy w czasie, w którym po prostu nie będzie nam ona potrzebna. Do minusów należy zaliczyć gorszą jakość sygnału, a także ryzyko uszkodzenia lakieru podczas stawiania i zdejmowania anteny z dachu pojazdu. Taka przenośna antena, może być też pokusą dla złodziei oraz zachowywać się w niekontrolowany sposób podczas wypadku drogowego. Trwały montaż daje poczucie bezpieczeństwa, bo antena nie zerwie się podczas szybkiej jazdy czy gwałtownego hamowania. Podstawowym plusem anteny montowanej na stałe jest wyższa sprawność działania. Niewątpliwą wadą jest trudniejszy montaż, do którego wymagany jest otwór w karoserii. W przypadku demontażu takiej anteny najczęściej pozostaje po niej widoczny ślad, obniżając wartość auta.

Podsumowanie

Miejsce ulokowania anteny także jest istotne. Zaleca się, aby był to środek dachu, głównie ze względu na najlepszą możliwą jakość ściąganego sygnału oraz pełnego łączenia dachu z masą pojazdu. Na naszych drogach jeździ mnóstwo aut, które mają anteny ustawione na klapie bagażnika. Nie jest to dobre miejsce ze względu właśnie na niepewne łączenie klapy z masą auta. Dlatego zalecany jest montaż dachowy. Antena Sirio AS-100 to przykład doskonałej anteny, która może stanowić dobrą alternatywę dla tych z gotowych zestawów CB. Jeśli więc nie odpowiada Ci jakość sygnału, który masz obecnie, warto się zastanowić nad wymianą.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też