Moje konto
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000

Opticum AX-1000

3 oferty z 3 sklepów

Producent Opticum Miejsce montażu na zewnątrz Przeznaczenie telewizja WIĘCEJ INFORMACJI ↓

IVEL Electronics
Antena telewizyjna DVB-T AX-1000+

Antena telewizyjna DVB-T AX-1000+

Charakterystyka:Profesjonalna antena cyfrowo-analogowa o wysokiej skuteczności.Do montażu na zewnątrz - odporna na wodę i promieniowanie UV.Idealna na obszarach o trudnych warunkach odbioru.Składana wytrzymała konstrukcja.Kompatybilna ze standardem HDTV.Ułatwiona regulacja dzięki pochylanemu uchwytowi masztu.Impedancja: 75 ΩZłącze: typu FZysk energetyczny: 16.5dBDługość: 1.25m

Dostępność sprawdź w sklepie →

Wasserman

★★★★★
660 opinii

ANTENA UHF / DVB-T cyfrowa Opticum AX1000 PLUS

ANTENA UHF / DVB-T cyfrowa Opticum AX1000 PLUS

… z nadajników naziemnych jak i sygnału analogowego, pracująca w paśmie UHF ( kanały 21-69). Profesjonalne wykonanie anteny gwarantuje odbiór programów w najwyższej jakości. Dzięki swojej konstrukcji antena charakteryzuje się szczególnie dużym zyskiem. Posiada wbudowany symetryzator. Części anteny wykonane z aluminium, stalowe elementy konstrukcyjne ocynkowane galwanicznie. Antena ta zalecana jest również …

Dostępny od ręki  ✓

OPTICUM AX1000+ DVB-T UHF

… jakości. Dzięki swojej konstrukcji antena charakteryzuje się szczególnie dużym zyskiem. Posiada wbudowany symetryzator. Części anteny wykonane z aluminium, stalowe elementy konstrukcyjne ocynkowane galwanicznie. Antena ta zalecana jest również do odbioru programów w systemach DTT/HDTV. Antena ta z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Antena spakowana w karton z dołączoną ulotką …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentOpticum
Miejsce montażuna zewnątrz
Przeznaczenietelewizja

Wraz z rozwojem telewizyjnej sieci naziemnej, nowy standard DVB-T, może wymagać pewnych zmian w naszych telewizorach. Jeśli nie posiadasz takowego w swoim telewizorze, potrzebujesz albo nowego odbiornika, albo urządzenia, które standard DVB-T obsłuży. Na przykład Opticum AX-1000.

Wprowadzenie

Zmiany standardów sygnału telewizyjnego , powodują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się anteny do naziemnej telewizji cyfrowej. Kwestia odpowiedniej instalacji antenowej jest szalenie istotna. Najlepszy telewizor ustawiony w naszym salonie, stanie się bezużyteczny, jeśli nie podłączymy go do sprawnej i odpowiednio skonfigurowanej instalacji antenowej.

Porady i specyfikacje

Musimy pamiętać, że wraz z odległością naszego domu od nadajnika, nasza antena musi spełniać wyższe wymagania. Na szczęście w przypadku cyfrowej telewizji naziemnej, sygnał odbijając się od przeszkód terenowych wzmacnia się. Gdy wybieramy antenę, skupmy się na warunkach w jakich będzie ona miała pracować. Zastanówmy się ile i jakich przeszkód mamy mniej więcej na drodze sygnału. Gdy jesteśmy w stanie określić gdzie znajduje się nadajnik, lepiej zdecydować się na antenę kierunkową, w miarę możliwości, bez wzmacniacza. Gdy będziemy wybierać miejsce pod naszą antenę, pamiętajmy o wysokości, na której ją umocujemy. Im wyżej tym lepiej. Starajmy się kierować ją w strony niezastawione innymi przeszkodami. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, warto popróbować "pozbierać" sygnały odbite od innych budynków. Często przynosi to zadowalający efekt. Wybierając dla siebie antenę, skupmy się na technicznych aspektach, a mniej na cenie i opisach marketingowych. Najczęściej różnice cenowe są niewielkie, a tłuste słowa zawarte w opisach najczęściej nie mają wielkiego pokrycia w rzeczywistości. Decydując się na antenę, możemy wybierać właściwie z dwóch typów. Anten pokojowych i siatkowych.

Typy anten

Anteny pokojowe, to niewielkie urządzenia, które sprawdzą się w niewielkiej odległości od miejsca nadawania sygnału. Będą idealne wszędzie tam, gdzie sygnał uchodzi za bardzo dobry i bezproblemowy. Anteny te cechują się często zastosowaniem wzmacniaczy antenowych o sile. Skutkuje to tym, że pomimo ciekawego wzornictwa, antena taka może okazać się za słaba. Odbierany przez takie antny sygnał, może (choć oczywiście nie musi) być podatny na lokalne zakłócenia objawiające się chwilowymi przerwami w odbiorze, zmrożeniami obrazu lub charakterystycznymi kwadratami na ekranie. Anteny pokojowe można także rozróżnić na anteny panelowe przeznaczone do montażu na zewnątrz pomieszczeń. Najczęściej cechuje je ta sama budowa elektryczna i te same problemy z odbiorem, dlatego ich stosowanie, jest także ograniczone do bliskiego obszaru w pobliżu źródła sygnału. Drugim typem anten jest ta nazywana anteną siatkową. Cechuje się podobnymi właściwościami co antena zewnętrzna. Urządzenia tego typu często są wyposażone w symetryzator i wzmacniacz lub sam tylko wzmacniacz szerokopasmowy. W kwestii skuteczności anteny siatkowej, ważna jest jakość wykonania i użyte do budowy komponenty. Przy wyborze anteny tego typu, powinniśmy unikać anten ze zbyt mocnymi wzmacniaczami. Przy słabym sygnale i tak najczęściej nie będziemy mogli z niej korzystać.

Podsumowanie

Wybór parametrów za dużych w stosunku do realnych możliwości nie ma większego sensu. Skupmy się na jakości. Tak więc lepsza jakość elektryczna i mechaniczna danej anteny, to wyższa jakość . Jeśli nie jesteśmy pewni na co się zdecydować, najlepiej zapytać sprzedawcę o poradę lub sprawdzić dany model anteny w internecie. Wybór anten jest ogromny. Przykładowy model Opticum AX-1000, to urządzenie, które przy odpowiednich warunkach, montażu i kalibracji, jest w stanie dobrze i długo nam służyć. Jeśli więc szukasz dobrej i niedrogiej anteny, sprawdź ten model.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Bardzo dobra ★★★★★
zwilcz
2013-06-05

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też