Moje konto
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000
 • Opticum AX-1000 Opticum AX-1000

Opticum AX-1000

3 oferty z 3 sklepów

Producent Opticum Miejsce montażu na zewnątrz Przeznaczenie telewizja WIĘCEJ INFORMACJI ↓

IVEL Electronics
Antena telewizyjna DVB-T AX-1000+

Antena telewizyjna DVB-T AX-1000+

Charakterystyka:Profesjonalna antena cyfrowo-analogowa o wysokiej skuteczności.Do montażu na zewnątrz - odporna na wodę i promieniowanie UV.Idealna na obszarach o trudnych warunkach odbioru.Składana wytrzymała konstrukcja.Kompatybilna ze standardem HDTV.Ułatwiona regulacja dzięki pochylanemu uchwytowi masztu.Impedancja: 75 ΩZłącze: typu FZysk energetyczny: 16.5dBDługość: 1.25m

Dostępność sprawdź w sklepie →

Wasserman

★★★★★
515 opinii

ANTENA UHF / DVB-T cyfrowa Opticum AX1000 PLUS

ANTENA UHF / DVB-T cyfrowa Opticum AX1000 PLUS

… anteny gwarantuje odbiór programów w najwyższej jakości. Dzięki swojej konstrukcji antena charakteryzuje się szczególnie dużym zyskiem. Posiada wbudowany symetryzator. Części anteny wykonane z aluminium, stalowe elementy konstrukcyjne ocynkowane galwanicznie. Antena ta zalecana jest również do odbioru programów w systemach DTT/HDTV. Antena ta z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających …

Dostępny od ręki  ✓

OPTICUM AX1000+ DVB-T UHF

… UHF (kanały 21-69). Profesjonalne wykonanie anteny gwarantuje odbiór programów w najwyższej jakości. Dzięki swojej konstrukcji antena charakteryzuje się szczególnie dużym zyskiem. Posiada wbudowany symetryzator. Części anteny wykonane z aluminium, stalowe elementy konstrukcyjne ocynkowane galwanicznie. Antena ta zalecana jest również do odbioru programów w systemach DTT/HDTV. Antena …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentOpticum
Miejsce montażuna zewnątrz
Przeznaczenietelewizja

Nowy standard przesyłu obrazu i dźwięku DVB-T może co niektórym przysporzyć problemów i wydatków. Aby wydać jak najmniej, warto zdecydować się na urządzenie, które przedłuży żywotność naszego telewizora i pozwoli odbierać nowe programy cyfrowe. Z pomocą przychodzi antena DVB-T, jak na przykład Opticum AX-1000 .

Wprowadzenie

Konieczność przejścia z nadawania sygnału analogowego na cyfrowy oraz związany z tym rozwój sieci DVB-T oraz nieuchronna wizja wyłączenia analogowych nadajników, przyczyniają się do rosnącego zainteresowania sprzętem do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Nawet najdroższy odbiornik telewizyjny jest jedynie bezużytecznym meblem naszego mieszkania bez odpowiednio zbudowanej i poprawnie funkcjonującej anteny. Z założenia nie różni się ona niczym od klasycznych instalacji antenowych odbioru analogowego - poza oczywiście dostosowaniem do DVB-T.

Porady i specyfikacje

Wraz ze wzrostem odległości od nadajnika wyostrzają się wymagania, które powinna spełniać antena. Pamiętajmy jednak, że w przeciwieństwie do telewizji analogowej, w naziemnej telewizji cyfrowej odbicia sygnału od wszelkich przeszkód terenowych sumują się polepszając tym samym odbiór. Antena powinna być dobrana do lokalnych warunków odbioru. Generalną kwestią jest to by decydować się raczej na anteny kierunkowe, w miarę możliwości bez wzmacniaczy. Kluczowa jest wysokość zawieszenia anteny. Czym wyżej ona się znajdzie, tym lepszy będzie odbiór. Przeszkody znajdujące się pomiędzy nadajnikiem a anteną , przesłaniające widok, mają wpływ na sygnał. W skrajnych wypadkach, gdy kierunek jest całkowicie przesłonięty np. przez duży budynek, można skierować antenę w inną stronę i odebrać sygnał odbity od innej przeszkody. Najcześciej daje to satysfakcjonujący odbiór. W naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, suma odbitych sygnałów wzmacnia nasz odbiór. Wybierając elementy nowej instalacji antenowej, należy kierować się parametrami technicznymi i doborem anteny do lokalnych warunków, a nie ceną i pustymi opisami marketingowymi. Możemy wybrać antenę z dwóch typów. Anten pokojowych i siatkowych.

Typy anten

Zastosowanie anten pokojowych jest zasadne w miejscach o dużej sile sygnału - w niewielkiej odległości od obiektu nadawczego, na blokowiskach i tym podobnych. Anteny te cechują się często zaimplementowaniem wzmacniaczy antenowych o sile. Często też zdarza się, że pomimo dobrego wyglądu i parametrów na papierze, mogą być niewystarczające, by pracować na zadowalającym poziomie. Zakłócenia w takim sygnale możemy obserwować jako chwilowe przerwy w odbiorze, zawieszenia obrazu lub charakterystyczne kwadraty na ekranie. Odbierany sygnał, może często być podatny na zniekształcenia, poprzez chodzenie po domu, włączanie urządzeń elektrycznych i tym podobnych. Anteny pokojowe można także rozróżnić na anteny panelowe przeznaczone do montażu na zewnątrz pomieszczeń. Cechuje je właśnie możliwość instalacji poza mieszkaniem, jednakże cierpią na te same bolączki, co normalne anteny pokojowe. Podobnie jak w przypadku wersji pokojowych, i panelowe sprawdzą się blisko nadajników sygnału. Alternatywnym typem anteny przeznaczonym głównie do zastosowania w niewielkich odległościach od źródła sygnału jest antena siatkowa. Takie urządzenia często posiadają wbudowany symetryzator i wzmacniacz. Są także wersje bez tego pierwszego komponentu. W kwestii jakości odbioru, wiele zależy od sygnału i jakości wykonania samej anteny. Przy wyborze anteny tego typu, należy wystrzegać się anten ze zbyt mocnymi wzmacniaczami. Najczęściej nie spełniają one swojej roli. Duże wzmacnianie sygnału często może wręcz spowodować pogorszenie obrazu w przypadku, gdy odbierany sygnał był wcześniej zadowalający.

Podsumowanie

Trzeba mieć świadomość, że czasami może być nam potrzebna ocynkowaną rurę stalową mającą od 1 do 2 metrów długości, którą będziemy musieli zamontować. Na rynku jest wiele różnorodnych anten, które w zależności od naszych możliwości mieszkaniowych, będą spisywały się lepiej lub gorzej. Przykładowy model Opticum AX-1000, to urządzenie, które przy odpowiednich warunkach, montażu i kalibracji, jest w stanie dobrze i długo nam służyć.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Bardzo dobra ★★★★★
zwilcz
2013-06-05

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też