Moje konto  ▾

Dipol 17/21-69

Producent Dipol WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Wasserman

16 opinii

Antena DVB-T Dipol 17/21-69 Tri Digit Mini

Antena DVB-T Dipol 17/21-69 Tri Digit Mini

✓  Dostępny od ręki

53

Przejdź do sklepu ▸ Wasserman

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDipol

Wraz z rozwojem telewizyjnej sieci naziemnej, nowy standard DVB-T, może wymagać pewnych zmian w naszych telewizorach. Jeśli nie posiadasz takowego w swoim telewizorze, potrzebujesz albo nowego odbiornika, albo urządzenia, które standard DVB-T obsłuży.

Wprowadzenie

Potrzeba wdrożenia sygnału cyfrowego, powoduje, że wiele anten musi zostać wymienionych. Dlatego obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się tanie, łatwe w montażu anteny naziemnej telewizji cyfrowej. Kwestia odpowiedniej instalacji antenowej jest szalenie istotna. Generalnie nie różni się ona niczym od zwykłych odbiorczych instalacji antenowych odbioru analogowego - poza oczywiście dostosowaniem do DVB-T.

Porady i specyfikacje

Musimy pamiętać, że wraz z odległością naszego domu od nadajnika, nasza antena musi spełniać wyższe wymagania. Miejmy na uwadze, że w naziemnej telewizji cyfrowej odbicia sygnału od wszelkich przeszkód sumują się polepszając tym samym odbiór. Gdy wybieramy antenę, skupmy się na warunkach w jakich będzie ona miała pracować. Zastanówmy się ile i jakich przeszkód mamy mniej więcej na drodze sygnału. Ważną zasadą jest by decydować się raczej na anteny kierunkowe, w miarę możliwości bez wzmacniaczy. Gdy będziemy wybierać miejsce pod naszą antenę, pamiętajmy o wysokości, na której ją umocujemy. Czym wyżej ona się znajdzie, tym lepiej. Starajmy się kierować ją w strony niezastawione innymi przeszkodami. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, warto popróbować "pozbierać" sygnały odbite od innych budynków. Wybierając dla siebie antenę, skupmy się na technicznych aspektach, a mniej na cenie i opisach marketingowych. Różnice w cenie bywają widoczne, jednak to nie koszt zakupu powinien być dla nas istotny. Nie warto oszczędzać na takim urządzeniu. Urządzenia możemy wybierać z dwóch głównych typów, pokojowych małych anten i dużych, siatkowych, montowanych na dachach itd.

Typy anten

Zastosowanie anten pokojowych jest zasadne w miejscach o dużej sile sygnału. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie sygnał uchodzi za bardzo dobry i bezproblemowy. Anteny te cechują się często zastosowaniem wzmacniaczy antenowych o dużym wzmocnieniu. Często też zdarza się, że pomimo dobrego wyglądu i parametrów na papierze, mogą być niewystarczające, by pracować na zadowalającym poziomie. Zakłócenia w takim sygnale możemy obserwować jako chwilowe przerwy w odbiorze, zmrożenia obrazu lub charakterystyczne kwadraty na ekranie. Odbierany sygnał, może często być podatny na zakłócenia, poprzez chodzenie po domu, włączanie urządzeń elektrycznych i tym podobnych. Anteny pokojowe można także rozróżnić na anteny panelowe przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Cechuje je właśnie możliwość instalacji poza mieszkaniem, jednakże cierpią na te same bolączki, co normalne anteny pokojowe. Podobnie jak w przypadku wersji pokojowych, i panelowe sprawdzą się blisko nadajników sygnału. Drugim typem anten jest ta nazywana anteną siatkową. Taka antena będzie mocniejsza i lepiej zbierająca sygnał, chociaż także lepiej radzi sobie ze zbieraniem sygnałów odbitych i wysłanych z bliskiego nadajnika. Takie urządzenia często posiadają wbudowany symetryzator i wzmacniacz. Są także wersje bez tego pierwszego komponentu. W kwestii jakości odbioru, wiele zależy od sygnału i jakości wykonania samej anteny. Przy wyborze anteny tego typu, powinniśmy wystrzegać się anten ze zbyt mocnymi wzmacniaczami. Najczęściej nie spełniają one swojej roli. Duże wzmacnianie sygnału często może wręcz spowodować pogorszenie obrazu w przypadku, gdy odbierany sygnał był wcześniej zadowalający.

Podsumowanie

Wybór parametrów za dużych w stosunku do realnych potrzeb nie ma większego sensu. Skupmy się na jakości. Tak więc lepsza jakość elektryczna i mechaniczna danej anteny, to wyższa jakość odbioru. Jeśli nie jesteśmy pewni na co się zdecydować, najlepiej zapytać sprzedawcę o poradę lub sprawdzić dany model anteny w internecie. Wybór anten jest ogromny. Przykładowy model Dipol 17/21-69, to urządzenie, które przy odpowiednich warunkach, montażu i kalibracji, jest w stanie dobrze i długo nam służyć. Jeśli więc szukasz dobrej i niedrogiej anteny, sprawdź ten model.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.