Moje konto
  • Dipol 44/21-69 Dipol 44/21-69

Dipol 44/21-69

1 oferta z 1 sklepu

Producent Dipol WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDipol

Wchodzący do powszechnego użytku standard DVB-T wymaga od Ciebie inwestycji w nową antenę? Rozwiązaniem tego problemu jest zakup anteny przystosowanej do odbioru w standardzie DVB-T. Na przykład antena Dipol 44/21-69.

Wprowadzenie

Zmiany standardów sygnału telewizyjnego , powodują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się anteny do naziemnej telewizji cyfrowej. Kwestia odpowiedniej instalacji antenowej jest szalenie istotna. Najlepszy telewizor ustawiony w naszym salonie, stanie się bezużyteczny, jeśli nie podłączymy go do sprawnej i odpowiednio skonfigurowanej anetny.

Porady i specyfikacje

Musimy pamiętać, że wraz z odległością naszego domu od nadajnika, nasza antena musi spełniać wyższe wymagania. Na szczęście w przypadku cyfrowej telewizji naziemnej, sygnał odbijając się od przeszkód terenowych wzmacnia się. Gdy wybieramy antenę, skupmy się na warunkach w jakich będzie ona miała pracować. Zastanówmy się ile i jakich przeszkód mamy mniej więcej na drodze sygnału. Gdy jesteśmy w stanie określić gdzie znajduje się nadajnik, lepiej zdecydować się na antenę kierunkową, w miarę możliwości, bez wzmacniaczy. Gdy będziemy wybierać miejsce pod naszą antenę, pamiętajmy o wysokości, na której ją umocujemy. Im wyżej tym lepiej. Starajmy się kierować ją w strony niezastawione innymi przeszkodami. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, warto popróbować "pozbierać" sygnały odbite od innych budynków. Często przynosi to zadowalający efekt. Wybierając dla siebie antenę, skupmy się na technicznych aspektach, a mniej na cenie i opisach marketingowych. Najczęściej różnice cenowe są niewielkie, a tłuste słowa zawarte w opisach najczęściej nie mają wielkiego pokrycia w rzeczywistości. Decydując się na antenę, możemy wybierać właściwie z dwóch typów. Anten pokojowych i siatkowych.

Typy anten

Anteny pokojowe, to niewielkie urządzenia, które sprawdzą się w niewielkiej odległości od miejsca nadawania sygnału. Będą idealne wszędzie tam, gdzie sygnał uchodzi za bardzo dobry i bezproblemowy. Anteny te cechują się bardzo często zaimplementowaniem wzmacniaczy antenowych o sile. Często też zdarza się, że pomimo dobrego wyglądu i parametrów na papierze, mogą być niewystarczające, by pracować na zadowalającym poziomie. Zakłócenia w takim sygnale możemy obserwować jako chwilowe przerwy w odbiorze, zawieszenia obrazu lub charakterystyczne kwadraty na ekranie. Odbierany sygnał, może często być podatny na zakłócenia, poprzez chodzenie po domu, włączanie urządzeń elektrycznych i tym podobnych. Anteny pokojowe można także rozróżnić na anteny panelowe przeznaczone do montażu na zewnątrz pomieszczeń. Cechuje je właśnie możliwość instalacji poza mieszkaniem, jednakże cierpią na te same bolączki, co normalne anteny pokojowe. Podobnie jak w przypadku wersji pokojowych, i panelowe sprawdzą się blisko nadajników sygnału. Drugim typem anten jest ta nazywana anteną siatkową. Cechuje się podobnymi właściwościami co antena zewnętrzna. Takie urządzenia często posiadają wbudowany symetryzator i wzmacniacz. Są także wersje bez tego pierwszego komponentu. W kwestii jakości odbioru, wiele zależy od sygnału i jakości wykonania samej anteny. Przy wyborze anteny tego typu, należy unikać anten ze zbyt mocnymi wzmacniaczami. Najczęściej nie spełniają one swojej roli. Duże wzmacnianie sygnału często może wręcz spowodować pogorszenie obrazu w przypadku, gdy odbierany sygnał był wcześniej zadowalający.

Podsumowanie

Instalacja antenowa to ważny element dobrze działającej telewizji w naszym domu. Jeśli zachodzi potrzeba jej wymiany lub modernizacji, warto wykonać to z uwagą. Warto wypytać sprzedawcę o dokładne parametry lub sprawdzić w internecie opinie innych użytkowników takiej anteny. Na rynku jest wiele różnorodnych anten, które w zależności od naszych możliwości mieszkaniowych, będą pisywały się lepiej lub gorzej. Urządzenie Dipol 44/21-69, to przykład solidnego urządzenia, które przy odpowiednich warunkach, jest w stanie nam dobrze służyć przez długi czas.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też