Menu

Panasonic Lumix DMC-GX80

Cechy produktu

 • Producent Panasonic 
 • Rozdzielczość 16 Mpx
 • Przekątna ekranu 3.0 "
 • Ogniskowa min 24 
 • Ogniskowa max 64 
 • Stabilizator obrazu optyczny 
 • Nagrywanie filmów 3840 x 2160 (4K Ultra HD) 
 • Nośnik danych karta SD 
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Balans bieli auto, cień, zachmurzenie, światło dzienne 
 • Czułość 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600, 100 

Opis

pakiet zawierający aparat LUMIX DMC-GX80, a także obiektywy LUMIX G VARIO 12-32 mm oraz LUMIX G VARIO 35-100 mm. Spełni oczekiwania w trakcie uwieczniania wakacyjnych podróży, tworzeniu kreatywnych portretów i fotografii sportu.

Aparat LUMIX DMC-GX80 Uniwersalność LUMIX DMC-GX80 to wielozadaniowy aparat. Za jakość obrazu odpowiada matryca o rozdzielczości 16 MPx pozwalająca na uchwycenie mnóstwa szczegółów ciekawego Cię tematu równocześnie na zdjęciu jak i na filmie w rozdzielczości 4K.

Niezwykła jakość fotografii Aparat zaopatrzono w czujnik o rozdzielczości 16 megapikseli oraz procesor Venus Engine, jest to duet gwarantujący niezwykłą wyraźność zdjęć, efektowne odwzorowanie , a także niewielką ilość szumu, choćby na wysokich czułościach.

Do zadań procesora należy dopasowanie odcieni, nasycenia i jasności, powodując, iż obrazy są rewelacyjnym odzwierciedleniem wizji fotografa. Współpraca matrycy, a także procesora zaowocowała nie tylko zdjęciami unikatowej jakości,ponadto umożliwiła pierwsze w historii aparatów Lumix G usunięcie filtra dolnoprzepustowego, ulepszając tym samym rozdzielczość aż o 10%!

Wartą omówienia funkcją jest Post-Focus, polegająca na wybraniu punktu, na którym ustawiona jest ostrośćhellip; po zrobieniu zdjęcia. Dzięki niej najważniejszy fragment zdjęcia zawsze będzie znakomicie ostry.

Pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID O.I.S. Zastosowana w aparacie LUMIX DMC-GX80 zezwala na fotografowanie z długimi czasami naświetlania bez konieczności wykorzystywania dopełniającego sprzętu choćby przy użyciu teleobiektywu.

Doceni to każdy, kto lubi spacerować cały dzień z aparatem. Filmowanie w 4K wyjątkowo wysoka rozdzielczość obrazu - 4K, 4 razy pokaźniejsza od FullHD sprawi, iż oglądając filmy nagrane Lumixem DMC-GX80 na nowo odkryjesz miejsce swej ostatniej podróży i ponownie przeżyjesz wszystkie doświadczone emocje.

wykorzystanie technice 4K pozwala użytkownikom Lumixa skorzystać z funkcji 4K Photo przy 30 kl./s. Pozwala ona na wybranie pojedynczej klatki o rozdzielczości 8 megapikseli z sekwencji wideo, a następnie zapisanie jej w formacie JPEG.

Uwolnij swoją kreatywność LUMIX DMC-GX80 niemało artystycznych filtrów i funkcji, pozwalających nadać Twoim zdjęciom i filmom specyficzny charakter. Tryb Creative Control daje dostęp do 22 filtrów. Aparat wyekwipowano również w funkcję 4K Live Cropping upraszczającą edytowanie nagrania w aparacie.

Gdy chcesz osiągnąć efekt panoramowania wystarczy ustawić kąt widzenia, a otrzymasz płynne panoramowanie bez konieczności stosowania fachowego sprzętu. Efekt zoomu można osiągnąć przez wybranie końcowego kadru, a aparat samoczynnie wykona zbliżenie.

Ponieważ w tym procesie obiektyw się nie porusza, a efekty są generowane cyfrowo, przetwarzanie jest płynne, dając zadowalające rezultaty zawsze. Za każdym razem w kontakcie zastosowanie modułu Wi-Fi zaowocowało dodatkowymi opcjami robienia fotografii i możliwością udostępniania ich innym.

Połączenie aparatu ze smartfonem albo tabletem jest szczególnie proste i pozwala na wysłanie zdjęcia i wideo do serwisów społecznościowych albo e-mailem niemal natychmiast po ich zapisie na karcie pamięci. Urządzenie przenośne może jeszcze posłużyć do zdalnego sterowania aparatem Lumix DMC-GX80.

Obiektywy LUMIX G VARIO 12-32 mm, a także 35-100 mm Mobilność i wszechstronność Takie połączenie obiektywów pokrywa prawie cały zakres od 24 do 200 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm) wytwarzając kompleksowy zestaw, który pozwoli Ci fotografować w wielu sytuacjach.

Obiektyw LUMIX G Vario 12-32 mm, dzięki szerokim kątom widzenia jest wręcz koniecznym obiektywem na codzień do np. Fotografii krajobrazowej albo ulicznej. Natomiast LUMIX G Vario 35-100 stanowi wyjątkowo korzystny dobór do fotografii portretowej czy nawet sportowej.

Tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni zależy jak ich użyjesz i jakie efekty osiągniesz. Ostre fotografie z ręki Obiektywy zaopatrzono w system kompensacji drgań, dzięki czemu osiągalne jest wykonywanie ostrych, nieporuszonych fotografii w niekorzystnych warunkach oświetleniowych bez użycia statywu.

świetny wybór do filmów Obiektywy LUMIX G VARIO mogą posłwykorzystać przy produkcji filmów wysokiej jakości za sprawą płynnie zmienianej przysłony, warto wyeksponujeć, iż zmiana odbywa się bez nagłych skoków ekspozycji, sprawiając, że na filmie nie ma nieprzewidzianych zmian jasności.

Cicho działające części umożliwiają nagrywanie scen bez zakłócania dźwięku, co świetnie koresponduje ze śledzeniem obiektu, dzięki której ostrość znajduje się tam gdzie oczekuje jej twórca.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 2 opinie

+ Dodaj opinie
Blondie - Wystawiona 3 lata temu
Mały, ale solidny, bardzo dobry optycznie aparat. Jakość obrazu pierwsza klasa. Posiada dużo możliwości konfiguracyjnych. Do tego ma bardzo dobrą stabilizację w korpusie (nieporuszone zdjęcia przy czasie 1/10 sek. z obiektywem 150mm). Mam też możliwość wykorzystania stabilizacji w obiektywie (Dual I.S.). O technice 4k nie ma co mówić, ostatnio o niej głośno i dobrze, bo wynosi zdjęcia na dużo wyższy poziom. Warto się z nim zapoznać.
kinia - Wystawiona 2 lata temu
jakość zdjęć super, duża zasługa stabilizacji obrazu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.