Menu

Sony A6100

Cechy produktu

  • Producent Sony 

Opis

Aparat Sony a6100 to niezwykła skuteczność w lekkim i kompaktowym korpusie. Jest to urządzenie, które nadąży za wartką akcją, uchwyci zapierające dech w piersiach ujęcia i ułatwi robienie autoportretów. Dzięki niemu zawsze uzyskasz efektowne zdjęcia i znakomite filmy 4K.

progresywny system przetwarzania obrazu


Przetwornik obrazu APS-C Exmor CMOS o rozdzielczości 24.2 Mpix zagwarantuje czułość w istotnie szerokim zakresie i nadzwyczajną produktywność z niepokaźnymi zakłóceniami. W połączeniu z procesorem BIONZ X daje to idealne wyniki - spektakularne obrazy o wysokiej rozdzielczości o niezwykłej klarowności i reprodukcji tekstur.


14-bitowy format RAW - stanowczo płynne przejścia tonalne


Gdy robisz fotografie w formacie RAW, 14-bitowe obrazy RAW powstają dzięki nad wyraz produktywnym układom obróbki obrazu. Żeby zachować najszczególniej płynne i naturalne przejścia tonalne, przetwarzanie odbywa się przy 16 bitach, ograniczając i eliminując błędy przetwarzania, które mogą pojawić się w ostatecznej 14-bitowej wersji obrazu RAW. Dzięki czemu przejścia tonalne w zdjęciach są bardziej płynne i naturalne.

niezawodny autofokus


prędki i precyzyjny autofokus, dzięki kompozycji wielu innowacyjnych technice, pozwala uchwycić ulotne chwile w oszałamiających szczegółach. Za imponującą prędkość odpowiada system Fast Hybrid AF, łączący 425 punktów AF z detekcją fazy wraz z 425 punktami AF z detekcją kontrastu. System ustawiania ostrości pokrywa około 84% obszaru obrazu.


Precyzja nawet przy słabym oświetleniu


Dzięki usprawnieniom algorytmu AF autofokus uzyskuje wysoką precyzję choćby w ciemnej scenerii. W tym modelu, przy włączonym trybie AF-S, dolny limit zakresu jasności detekcji AF jest równy EV-2.

Funkcja śledzenia obiektu w czasie rzeczywistym


w trakcie śledzenia ekspresowo poruszającego się obiektu ulepszony mechanizm wykorzystuje nowy algorytm do rozpoznawania obiektów, analizując dane koloru, jasności, odległości do obiektu i twarzy albo oczu.


Real-time Eye AF dla ludzi i zwierząt


choćby gdy portretowany obiekt jest w ruchu, Real-time Eye AF ciągle i zrównoważenie lokalizuje i śledzi oczy, zachowując ostrość sceny. Funkcja działa też wtedy, gdy twarz fotografowanej osoby jest częściowo ukryta, oświetlona od tyłu albo skierowana w dół. Te same algorytmy wykrywania oczu, które umożliwiają robienie znakomitych portretów osób, zostały przypasowane do zwierząt. Pomaga to robić efektowne portrety zwierząt i fotografie dzikiej przyrody.

Filmy pełne szczegółów - 4K w formacie XAVC S


Format Super 35 i funkcja nagrywania filmów 4K z odczytem wszystkich pikseli matrycy bez ich łączenia zezwalają na nadpróbkowanie z ilością danych 2.4-krotnie wyższą od ilości informacji potrzebnych do formatu 4K (QFHD: 3840 × 2160), co pozwala uzyskać ekwiwalent formatu 6K i pokaźniejszą głębię obrazu. Format XAVC S o wysokiej przepływności (do 100 Mb/s) zagwarantuje profesjonalną jakość ujęć w formacie przychylnym dla użytkownika.

zawsze ostre wideo - zrównoważone i precyzyjne śledzenie AF


Fast Hybrid AF zapewnia wysoką prędkość, skrupulatność i wysoką wydajność śledzenia, co pozwala spełnić surowe wymagania dotyczące autofokusa przy nagrywaniu filmów 4K. Czułość śledzenia AF można ustawić albo na jednostajną ostrość, albo na czułą zmianę ostrości (w zależności od typu scenerii). Z kolei funkcja śledzenia dotykiem zezwala na rozpoczęcie śledzenia obiektu w ruchu po zwykłym dotknięciem ekranu LCD.


Obsługa fachowych mikrofonów


Zewnętrzny mikrofon może być podłączony bezpośrednio do gniazda mikrofonowego, przez zasilanie liniowe albo zasilanie Phantom 48V z zastosowaniem przystępnego osobno zestawu adaptera XLR. Pozwala to na podłączenie szerokiego zakresu mikrofonów wysokiej klasy i osiągnięcie udoskonalonych efektów dźwiękowych.

Nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie


Z pomocą a6100 bezproblemowo można rejestrować filmy w zwolnionym (5 razy) i przyspieszonym tempie (60 razy).


Tworzenie filmów poklatkowych


Sony A6100 pozwala robić zdjęcia z przerwami (to po prostu zdjęcia seryjne robione w odstępie czasowym w przedziale 1-60 sekund. Tej funkcji można zastosować do tworzenia filmów poklatkowych na komputerze przy pomocy aplikacji Viewer z pakietu Imaging Edge.

wyświetlacz LCD odchylany o 180°


Monitor LCD o rozdzielczości 921 tysięcy punktów zagwarantuje transparentny widok fotografowanego obiektu. Może odchylać się o pełne 180° w górę i o 74° w dół, usprawniając kadrowanie wideoblogów i autoportretów oraz zdjęcia pod wysokimi i niskimi kątami. Wyświetlacz LCD wspiera instynktowną obsługę funkcji takich jak: Touch Pad (do płynnego przesuwania punktu ostrości), Touch Focus (do ustawiania punktu ostrości), Touch Shutter (do wyzwalania migawki) i Touch Tracking (do aktywacji Real-time AF).

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem


Sterowanie jednym dotknięciem umożliwia użycie smartfona w roli wizjera i pilota. Udostępnianie jednym dotknięciem umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów do urządzenia mobilnego i serwisów społecznościowych. Aparat może też korzystać z lokalizacji telefonu,poprzez Bluetooth oznaczać lokację Twoich fotografii.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.