Menu

Sony Alpha A5100

Cechy produktu

 • Producent Sony 
 • Rozdzielczość 24.3 Mpx
 • Zoom optyczny 3 x
 • Przekątna ekranu 3.0 "
 • Ogniskowa min 24 
 • Ogniskowa max 75 
 • Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD) 
 • Nośnik danych karta SD 
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Kolor biały 
 • Balans bieli auto, zachmurzenie, światło dzienne, cień 
 • Czułość 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600, 100 
 • Format zapisu zdjęć RAW, JPEG 

Opis

BIONZ X zagwarantuje szybsze przetwarzanie obrazu

Procesor obrazu BIONZ X™ odwzorowuje fakturę i detale w czasie rzeczywistym, stwarzając szczególnie realistyczny obraz z bogatymi przejściami tonalnymi i naturalnym wyglądem. Szumy w obrazie są niemal nieodczuwalne dzięki nowoczesnej, strefowej redukcji szumów. Technika reprodukcji szczegółów zapewnia idealne faktury, a technologia kompensacji dyfrakcji pozwala na słuszne działanie każdego obiektywu.

Nagrywaj filmy w rozdzielczości Full HD
Naciśnięcie przycisku MOVIE rozpocznie rejestrację filmu o wyjątkowej czystości i bez widocznych szumów w formacie 60p/50p, 60i/50i lub 24p/25p. Lepszy system Fast Hybrid AF zapewnia prędkie i dokładne samoczynne nastawianie i śledzenie ostrości. Tryby P/A/S/M gwarantują kontrolę nad wyglądem obrazu, a funkcja Clear Image Zoom pozwala uzyskać wyraźne zbliżenia.

System Fast Hybrid AF rejestruje wyraźny obraz
innowacyjny system Fast Hybrid AF pozwala wykonywać zdjęcia z nieporównaną precyzją. Ulepszona technika wykrywania fazy i kontrastu pozwala uzyskać automatycznie uzyskać ostrość kadru w 0,07 sekundy. Zaawansowane rozwiązania obejmują szybszy odczyt informacji z przetwornika obrazu, szybsze przetwarzanie danych przez układ BIONZ X™ oraz unowocześnione algorytmy AF i optymalizację sterowania napędem obiektywu.

179-polowy AF pozwala śledzić obiekty w szybkim ruchu
System Fast Hybrid AF wykorzystuje 179 starannych pól AF opartych na detekcji fazy, które pokrywają niemal cały kadr. Usprawniają one śledzenie i rejestrowanie obiektów w szybkim ruchu oraz rozpoznawanie scen i wykrywanie rozmiaru obiektów. W połączeniu z 25 szybkimi i dokładnymi polami AF opartymi na zasadzie detekcji kontrastu to rozwiązanie umożliwia pewne wykonywanie zdjęć.

fotografie seryjne w tempie 6 kl./s z śledzeniem ostrości
Uchwyć decydującą chwilę, nawet gdy obiekt ekspresowo się porusza. Możliwość robienia zdjęć seryjnych z szybkością 6 kl./s i genialny mechanizm śledzenia autofokusu pozwalają w pełni użyć idealny, 179-polowy system AF oparty na technice wykrywania fazy i starannie śledzić obiekt na całym ekranie. Fotografie seryjne gwarantują ostry i wyraźny obraz w dynamicznych sytuacjach.

Filmy z Fast Hybrid AF i artystyczną kontrolą
System Fast Hybrid AF odznacza się niezwykłą precyzyjnością działania i pozwala na śledzenie ostrości choćby w czasie nagrywania filmu. Ponadto możliwość ustawienia czasu śledzenia AF i prędkości napędu AF gwarantuje pokaźniejszą artystyczną kontrolę nad nagrywanymi filmami.

Funkcja nastawiania ostrości na oczy stawia twarze w centrum uwagi
Pokaż fotografowaną osobę z najlepszej strony dzięki niezwykle precyzyjnej funkcji nastawiania ostrości na oczy. Choćby jeśli obiekt jest częściowo odwrócony od aparatu, w którym ustawiono płytką głębię ostrości, ten mechanizm sprawi, że twarz pozostanie ostra. Zielona ramka wokół oka, na które nastawiono ostrość, powiadamia o gotowości do wykonania zdjęcia.

lepsza funkcja śledzenia ostrości podąża za obiektem
System śledzenia ostrości upraszcza śledzenie poruszających się obiektów, nieustannie stosując najodpowiedniejsze pole AF i dopasowując rozmiar kadru do cech obiektu. Rozwój AF opartego na technice detekcji fazy sprawił, iż jest on precyzyjniejszy niżeli dotychczas, więc można wybierać i starannie rejestrować obiekty w prędkim ruchu.

Odchylany o 180º ekran LCD gwarantuje twórczą swobodę
3-calowy, odchylany o 180º wyświetlacz LCD rozszerza wygodę podczas wykonywania fotografii pod dowolnym kątem. Ta elastyczność, a także ergonomiczność aparatu istotnie powiększa możliwości wykonywania zdjęć.

wbudowana, podnoszona lampa błyskowa zwiększa ekspozycję
wbudowana, podnoszona lampa błyskowa (GN4 ISO 100・m) ułatwia realizowanie fotografii przy słabym oświetleniu, rejestrowanie obiektów na tle nocnych krajobrazów (synchronizacja z długim czasem ekspozycji) i wykonywanie portretów z podświetleniem (lampa błyskowa za dnia). W przypadku portretów pozwala atrakcyjnie doświetlić oczy. Tryb synchronizacji z drugim przebiegiem kurtyny pozwala uchwycić przebieg ruchu obiektu w naturalny sposób.

towar
marka
Kod producenta
ILCE-5100LB
EAN
4905524986921
Podstawowe informacje wymiary
Szerokość [mm]
109.6
Wysokość [mm]
62.8
Grubość [mm]
35.7
cechy matrycy Obiektyw Ekspozycja
Centralnie ważony
Matrycowy
Punktowy
-3EV do +3EV z krokiem co 1/3EV
automatyczny
Lampa błyskowa
Światło dnia pochmurnego
Światło dzienne
Światło dzienne (cień)
Tryb podwodny
Ustawienie własne
Wolfram
Film
iAUTO
Panorama
Preselekcja migawki
Programy tematyczne
techniczne
dedykowany akumulator
zaimplementowane technologie
NFC
WiFi
Zapis informacji Lampa błyskowa
zastosowana - podnoszona
samoczynny
Błysk wypełniający
Synchronizacja z długimi czasami naświetlania
Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny
Wyłączona
Podgląd zdjęć Funkcje
10 sekund
2 sekundy
25 punktowy
Centralny
Punktowy z wyborem czujnika
pokaźny obszar
Śledzenie ostrości
Czyste zdjęcie sportowe
Makrofotografia
Nocny portret
Pejzaż
Portret
Tryb wyraźnego ruchu
Zachód słońca
zdjęcia nocne
fotografie nocne z ręki
załączone wyposażenie
Akumulator
przewód USB
przewód zasilający
Osłona obiektywu
Pasek na ramię
Zasilacz
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
typ gwarancji
Producenta
dane o gwarancji producenta
Telefony:
801 382 462
Opis:
Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada: 801 382 462Wsparcie serwisowe i gwarancja:https://services.sony.pl/support/pl/warranty

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.