Menu

Sony Alpha A7 II

Cechy produktu

 • Producent Sony 
 • Rozdzielczość 24.3 Mpx
 • Przekątna ekranu 3.0 "
 • Ogniskowa min 42 
 • Ogniskowa max 105 
 • Stabilizator obrazu brak 
 • Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD) 
 • Wizjer tak 
 • Nośnik danych karta SD 
 • Balans bieli fluorescencyjny, auto, zachmurzenie, cień, światło dzienne, żarówka, podwodny 
 • Czułość 50, 100, 200, 6400, 25600, 51200 
 • Format zapisu zdjęć RAW, JPEG 

Opis

Dzięki 5-kierunkowemu systemowi stabilizacji obrazu pełnoklatkowy korpus α7 II łączy wyjątkowo wysoką jakość obrazu z nieszablonową łatwością fotografowania i filmowania z ręki.
5-kierunkowy system stabilizacji obrazu
Aparat α7 II kompensuje pięć rodzajów drgań, które mogą wystąpić przy fotografowaniu i filmowaniu z ręki. Wyjątkowo rozszerza to przystępne środki wyrazu. Szeroka wydajność kompensacji — 4,5 stopnia przysłony — pozwala utrwalać odległe obiekty, uzyskać szczegółowe ujęcia z szczególnie śladowej odległości czy rejestrować sceny nocne.
Współpraca z szerokim wachlarzem obiektywów
Nowy 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu nadzwyczajnie usprawnia fotografowanie i nagrywanie z ręki. Kompensuje drgania przy korzystaniu z bardzo wielu obiektywów. Zaimplementowane w modelu α7 II mocowanie typu E cechuje się małą odległością pomiędzy tylnym pierścieniem obiektywu a przetwornikiem obrazu. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z rozmaitych obiektywów.
adekwatna współpraca z każdym obiektywem α
Na korpusie α7 II możesz bez obaw zamontować każdy posiadany obiektyw z mocowaniem typu E, a po zastosowaniu optymalnego adaptera — także z mocowaniem rodzaju A. Aparat automatycznie rozpoznaje model obiektywu i dobiera słuszne właściwości rejestracji obrazu, a także sposób działania 5-kierunkowego systemu stabilizacji obrazu. Jeśli używasz obiektywu z mocowaniem typu E wyposażonego w optyczny stabilizator obrazu (OSS), aparat α7 II wykorzystuje oba systemy stabilizacji: w obiektywie i w korpusie.
efektywny system Fast Hybrid AF
Nowo ulepszony system Fast Hybrid AF zagwarantuje niezwykle dużą szybkość reakcji, staranne przewidywanie i pokrycie szerokiej strefy — a na skutek czego niezawodne ustawianie i śledzenie ostrości. Należy do najszybszych systemów spotykanych w korpusach z pełnoklatkową matrycą. Działa o 30 szybciej niżeli w modelu α7. Starannie przewiduje ruch obiektów i zezwala na utrzymanie na nich ostrości.
AF w płaszczyźnie ogniskowej oparty na detekcji fazy w obiektywach z mocowaniem A
Model α7 II jest wyposażony w system AF w płaszczyźnie ogniskowej oparty na detekcji fazy, który działa nawet po zamontowaniu obiektywu z mocowaniem typu A z wykorzystaniem specjalnego adaptera LAEA3(LA-EA1). Pozwala to na użycie szerokiego zakresu AF, wysokiej prędkości reakcji, starannego systemu śledzenia i niezwykle prawidłowych atrybuty optycznych obiektywów z mocowaniem rodzaju A.
24,3-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor™ CMOS
Przetwornik obrazu rejestruje przepięknie wyglądające, 24,3-megapikselowe obrazy, które znamionują się wysoką jakością nawet w samych rogach kadru. Dzięki jego wyjątkowo szerokiemu zakresowi dynamicznemu uzyskasz niski poziom szumów i zaskakująco bogate, subtelne przejścia tonalne. Bardzo realistyczny wygląd każdej sceny to owoc wprowadzonych przez Sony innowacji, które pozwalają dokładniej uchwycić detale.
Procesor obrazu BIONZ X™
Procesor obrazu BIONZ X realizuje swoje zadania w czasie rzeczywistym i wiernie odwzorowuje faktury i szczegóły — tak jak widzi je nieuzbrojone oko. Dzięki połączeniu go z układem scalonym o dużej skali integracji, który skraca przetwarzanie obrazu, uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, obszerniejszy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Obsługuje 14-bitowy format RAW bez kompresji
Nowa zgodność z 14-bitowym formatem RAW bez kompresji pozwala na dobór adekwatnego formatu dostosowanego do potrzeb. Kamera zagwarantuje wspaniałą jakość przejść tonalnych umożliwiającą zmaksymalizowanie korzyści wynikających z wykorzystania szerokiego zakresu dynamicznego przetwornika obrazu.
potężna pokrywa ze stopu magnezu
Dla zapewnienia bezusterkowej pracy w terenie korpus łączy nieznaczne rozmiary i wagę z solidną konstrukcją. Jego góra i przód oraz wewnętrzny szkielet są tworzone ze nieelastycznego stopu magnezu — nad wyraz lekkiego, a przy tym wytrzymałego i zrównoważonego w stosowaniu.
Wytrzymałe mocowanie obiektywu
umocniona budowa i obszerniejsza sztywność gniazda na obiektyw zezwalają na bezpieczny montaż nawet dużych i ciężkich obiektywów — takich jak superteleobiektywy czy modele asygnowane do nagrywania filmów.
lepszy uchwyt i spust migawki
zarys i wysokość uchwytu na korpusie pomagają w pewniejszym trzymaniu aparatu choćby przy pracy z obfitym obiektywem. Pozwalająefektywniej posługiwać się pokrętłami i przyciskiem spustu migawki. Sam spust migawki ma obecnie nowy zarys i jest przesunięty ku przodowi. Usprawnia to naturalne realizowanie zdjęć i uniknięcie poruszenia obrazu.
Ekspresywne filmy z lekkiego korpusu
Choć korpus α7 II ma nieznaczne wymiary, doświadczony filmowiec ekspresowo odkryje jego znaczny potencjał. Aparat pozwala bowiem na nagrywanie materiału, który będzie urzekać jakością obrazu i dźwięku, filmów z miękko rozmytym tłem i nad wyraz wyraźnymi szczegółami. Obszerna czułość zagwarantuje żywy obraz nawet przy nagrywaniu ciemnych scen. Wachlarz twórczych możliwości rozszerzają dodatkowo profile obrazu i tryby P/A/S/M.
Kontrastowy wizjer XGA OLED TruFinder™ o wysokiej rozdzielczości
Wygoda i komfort obsługi to między innymi zasługa perfekcyjnego wizjera. Wyświetlany w nim obraz uwzględnia wszystkie wybrane ustawienia aparatu — pozwala zatem obejrzeć zdjęcie jeszcze przed jego wykonaniem. Uzupełniającą zaletę stanowi nowoczesny system optyczny z 3 soczewkami, który zapewnia bogate przejścia tonalne i niezwykle obfity kontrast.
jednostajny obraz w wizjerze
Stabilizacji może być jeszcze poddawany obraz w wizjerze i na ekranie LCD. Podgląd w takim trybie jest możliwy po wciśnięciu do połowy spustu migawki, przy powiększaniu obrazu i w w trakcie filmowania. Ułatwia to pracę nad kompozycją i ustawianie ostrości przy zdjęciach z wykorzystaniem teleobiektywu albo obiektywu do makrofotografii.
Funkcja śledzenia ostrości
wydajne utrzymywanie ostrości na ruchomych obiektach to efekt udoskonaleń w systemie śledzenia ostrości. Dzięki uwzględnieniu dodatkowych informacji ze sceny system ten dobiera i wykorzystuje trafne pole AF — gwarantując efektywne, stabilne ustawianie ostrości. Znacznie udoskonalone wykrywanie i śledzenie ruchomych obiektów to także zasługa naszej progresywnej, firmowej technice analizy obrazu.
Technologie reprodukcji szczegółów i kompensacji dyfrakcji
technika reprodukcji szczegółów gwarantuje wierniejsze odwzorowanie detali obrazu. Technika kompensacji dyfrakcji ulepsza jakość detali podczas zdjęć przy konkretnie przymkniętej przysłonie obiektywu.
Strefowe osłabianie szumów
System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym odcieniu, jak niebo), aby następnie wyeliminować z nich szum właściwie dobraną metodą. W efekcie uzyskuje się zauważalne obniżenie poziomu zakłóceń — i pokaźnie czystszy obraz.
Profile obrazu
Przed dokonaniem nagrania można skorygować takie aspekty wyglądu filmu, jak przejścia tonalne, kolorystyka i szczegółowość obrazu. Wybrane właściwości można zapisać wraz z innymi ustawieniami jako profil. Urządzenie pozwala na zapis siedmiu takich profilów.
Ustawienie gamma S-Log2
To stworzone przez Sony ustawienie krzywej gamma, stosowane w mistrzowskich kamerach video, 13-krotnie zwiększa zakres dynamiczny, wzbogaca przejścia tonalne i zapobiega prześwietlaniu świateł i niedoświetlaniu cieni. Korekta kolorystyki w postprodukcji zapewni drobny poziom szumów i nadzwyczajną szczegółowość obrazu, a w wyniku czego pozwoli na wykorzystanie najróżniejszych form wyrazu.
Kod czasowy / Bity użytkownika
Ta funkcja umożliwia wybór ustawienia „Rec Run'', przy którym kod czasowy powiększa się tylko w czasie nagrywania, i „Free Run'', przy którym kod czasowy rozszerza się stale. Na dodatek można wybrać zapis z kompensacją kodu czasowego (drop frame) albo bez kompensacji (non drop frame). Aparat α7 II zezwala na ponadto reprodukcję czystego sygnału HDMI z osadzonym kodem czasowym.
Wyjście „czystego'' sygnału HDMI
Dzięki złączu HDMI osiągalne jest przesyłanie w czasie rzeczywistym sygnału Full HD na obszerny wyświetlacz zewnętrznego monitora. Ta funkcja umożliwia nagrywanie filmu bez kompresji na urządzenie zewnętrzne, bez nakładania na obraz danych o ujęciu.
skrupulatnie zaprojektowany system obsługi
elementy sterujące zoptymalizowano w taki sposób, aby umożliwić prędkie, intuicyjne zmienianie ustawień w trakcie podglądu obrazu w wizjerze. Skorygowano położenie i działanie przedniego i tylnego pokrętła, dzięki temu stały się one komfortowojsze w użyciu. W rezultacie obecny system obsługi przewyższa choćby rozwiązania z poprzednich modeli α7.
Łatwa personalizacja przycisków
typowe funkcje wielu przycisków możesz zmienić na takie, z których korzystasz przede wszystkim. Dzięki temu obsługa aparatu stanie się wygodniejsza i bardziej instynktowna. Do 10 przycisków można łącznie przypisać 56 funkcji.
komfortowy, uchylny ekran LCD
realizowanie zdjęć z nietypowych perspektyw pozwala na ruchomy wyświetlacz LCD, który można odchylić o mniej więcej 107° w górę i 41° w dół. W połączeniu z lekkością i praktycznością całego urządzenia zapewnia on istotnie obszerniejsze możliwości wykonywania fotografii. Wyświetlany obraz pozostaje prawidłowo widoczny choćby w pełnym słońcu: dzięki technice WhiteMagic jego jasność jest niemal dwukrotnie większa niżeli w charakterystycznych wyświetlaczach.
System ochrony przed kurzem i powłoka
Aby na zdjęciach nie pojawiały się brzydkie plamy, filtr optyczny na matrycy jest pokryty specjalną powłoką antystatyczną, która przeciwdziała osadzaniu się kurzu i wilgoci w czasie podmiany obiektywów. Oprócz tego aparat jest wyposażony w mechaniczny system ochrony przed kurzem. Po włączeniu trybu czyszczenia wprowadza on przetwornik obrazu w intensywne wibracje i powoduje odrywanie się drobinek kurzu osadzonych na filtrze.
Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Sterowanie jednym dotknięciem pozwala na zastosowanie smartfonu lub tabletu jako wizjera oraz pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie lub tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz trudnego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — starczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem przy pomocy smartfona, możesz wykonywać zdjęcia z nietypowych, trudnych do uzyskania perspektyw lub fotografować się z grupą przyjaciół oraz od razu przesyłać fotografie do smartfona, żeby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.
Serwis PlayMemories Camera Apps™ www.sony.net/pmca
Serwis z aplikacjami PlayMemories Camera Apps pozwala wzbogacać zestaw funkcji aparatu dodatkowymi możliwościami. Powiększają one swobodę twórczej ekspresji, zupełnie jak dopełniające obiektywy i akcesoria.
Wieloklatkowa redukcja szumów
Ten tryb wyraźnie osłabia szumy i rozszerza czułość przy fotografowaniu ciemnych scen bez statywu ani lampy błyskowej. Jego działanie polega na łączeniu czterech zdjęć w jeden obraz. Osłabieniu ulega także rozmycie obrazu spowodowane drganiami aparatu, zwiększa się natomiast szczegółowość obrazu i poziom kontrastu.
Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje precyzyjność kolorów i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością przypasowania do jednostkowych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z prędkością i krótkim czasem reakcji. * Wszelkie zapytania dotyczące zakupu i używania rozwiązań Capture One, a także pomocy w tym zakresie należy kierować do firmy Phase One.
fotografie w tempie 5 kl./s z automatyką ostrości/ekspozycji i śledzeniem ostrości
Kiedy fotografowany obiekt prędko się porusza, do uchwycenia najważniejszego momentu na ostrej, dobrze naświetlonej fotografii można wykorzystać tryb zdjęć seryjnych z prędkością 5 kl./s. W tym trybie działa też automatyka ostrości i ekspozycji. Udoskonalony algorytm dokładnie przewiduje ruch obiektów i pozwala na utrzymanie na nich ostrości nawet w czasie fotografii seryjnych.
Format XAVC S: profesjonalna jakość zapisu
Aby uzyskać najwyższą realną jakość i drobny poziom zakłóceń, można nagrywać obraz w formacie XAVC S, będącym adaptacją fachowego formatu XAVC 4K/HD. Pozwala on na zapis filmów Full HD (1920 x 1080) przy przepływności 50 Mb/s (60p/50p, 30p/25p, 24p), z dźwiękiem Linear PCM.
towar
marka
Kod producenta
ILCE7M2B.CEC
EAN
4548736001701
dane podstawowe
Alpha
Czarny
Lampa błyskowa
Gorąca stopka
samoczynny
Błysk wypełniający
Redukcja czerwonych oczu
Synchronizacja z długim czasem ekspozycji
Włączona
Wyłączona
Przetwornik obrazu Fizyczne
Magnezowy korpus
oporna na kurz
oporna na zachlapania
Obiektyw Zapis danych Balans bieli
samoczynny
Chmury
Cień
Lampa błyskowa
Pod wodą
Światło dzienne
Świetlówki
Ustawienia wg skali Kelvin
Wolfram
Funkcje
Centralnie ważony
Punktowy
Wielosegmentowy
Automatyka
Automatyka programowa z fleksją programu (P)
Automatyka z preselekcją czasu (S)
Automatyka z preselekcją przysłony (A)
Film
Ręczna Ekspozycja (M)
Ciągły AF
Pojedynczy AF (S-AF)
Czarno-biały
Pejzaż
Portret
Sceny nocne
Zachód słońca
10 sekund
2 sekundy
Tak
Czarno-biały
Sepia
techniczne
W zależności od lampy błyskowej
W zależności od lampy błyskowej
Akumulator Li-Ion
Akumulator jonowo-litowy
kabel USB
Pasek na ramię
Podgląd zdjęc
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
rodzaj gwarancji
Producenta
informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801 382 462
Opis:
Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada: 801 382 462Wsparcie serwisowe i gwarancja:https://services.sony.pl/support/pl/warranty

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.