Manu

Omron M3

Cechy produktu

  • Producent Omron 
  • Miejsce pomiaru ramię 
  • Automatyczne pompowanie tak 
  • Funkcja czasu i daty tak 
  • Pomiar pulsu tak 
  • Sposób pomiaru oscylometryczny 

Opis

Jesteś w grupie "podwyższonego ryzyka" zagrożonej udarem czy zawałem serca? Przyjrzyj się opisywanemu ciśnieniomierzowi marki Omron. Przeczytaj opis i nasze porady odnoszące się do prawidłowego mierzenia ciśnienia i zdecyduj, czy ten sprzęt spełnia Twoje wymagania. Jak stwierdzić, czy nasze ciśnienie krwi jest prawidłowe? Wartości ciśnienia można zmierzyć korzystając z ciśnieniomierza, a pierwszego pomiaru dokonuje zwykle lekarz. Wynik wyrażony jest wtedy w milimetrach słupa rtęci [mm Hg]. Nadciśnienie można rozpoznać, gdy podczas prawidłowo przeprowadzanych pomiarów ciśnienia stwierdzimy, że jego wartość przekracza granicę 140mm Hg dla ciśnienia skurczowego i/lub 90mm Hg dla ciśnienia rozkurczowego.

Specyfikacja

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z poważniejszych chorób XXI wieku. Podstępna, nie dająca początkowo objawów, często bagatelizowana i nieleczona, prowadzi do poważnych problemów z sercem, i w konsekwencji może doprowadzić do udaru mózgu i śmierci. Warto samemu badać swoje ciśnienie. Lekarze są zgodni, że podstawą jest samokontrola, pomiary dokonywane przy okazji rutynowych badań w gabinecie - to za mało. Rękaw opisywanego urządzenia zakłada się na ramię. Podstawowym elementem takiego urządzenia, jest dobry wyświetlacz. Ten wbudowany w aparat M3 gwarantuje dobrą widoczność wszelkich parametrów. Za pomocą wbudowanego zegara odraz kalendarza, możemy dokładnie pamiętać datę ostatniego pomiaru ciśnienia, co szczególnie przydaje się, gdy musimy dokonywać mierzenia regularnie. W codziennej eksploatacji pomaga automatyczne pompowanie rękawa. Dzięki temu możemy sami mierzyć sobie ciśnienie.

Użytkowanie i porady

Aby wynik pomiaru ciśnienia według ciśnieniomierza automatycznego był prawidłowy, trzeba koniecznie przestrzegać kilku podstawowych zasad. Wszystkie znajdziemy w dołączonej do ciśnieniomierzu instrukcji obsługi. Ciśnienie krwi należy mierzyć przy normalnej temperaturze ciała. Jeżeli organizm jest wyziębiony lub rozgrzany warto chwilę odczekać. Istotnym jest też, aby osoba badana nie odczuwała zmęczenia fizycznego czy stresu. Przed pomiarem należy w miarę możliwości odpocząć przez 15 minut. Mankiet urządzenia musi być zapięty na gołej skórze. Na ręku nie powinno być żadnej biżuterii ani zegarka. Przed pomiarem ciśnienia krwi nie wolno palić ani spożywać alkoholu. Mankiet ciśnieniomierza w urządzeniu nadgarstkowym zakładaj w ten sposób, aby dłoń była skierowana w górę. Sam mankiet powinien znajdować się nie dalej niż 1,5-2 cm od dłoni. W przypadku aparatu na ramię, przed założeniem mankietu lekko uciśnij tętnicę dwoma palcami 2-3 cm ponad łokciem, tak by określić, w którym miejscu najmocniej wyczuwalny jest puls. Przy mankiecie naramiennym ręka powinna być na tym samym poziomie co serce. Przed pomiarem rozluźnijmy dłonie oraz całe ciało. Następnie utrzymując rękę na poziomie serca - rozpocznij pomiar ciśnienia. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie utrzymać ręki nieruchomo przez tych kilkanaście sekund, możesz użyć czegoś miękkiego by podeprzeć ramię. Pamiętaj, że przy pomiarach ciśnienia nie powinno odchylać się, rozmawiać ani rozglądać na boki.

Podsumowanie

Przy wyborze aparatu do pomiaru ciśnienia, zwróćmy uwagę na producenta i gwarancję. Tego typu urządzenie kupujemy na lata, warto wybrać coś droższego ale i pewnego. Aby kontrolować swoje ciśnienie, a tym samym zdrowie, zaopatrz się w odpowiedni ku temu aparat. Jeśli jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zawału, pomyśl nad ciśnieniomierzem Omron M3. Sprawdź jego specyfikację i zdecyduj. Ten zakup może kiedyś uratować Twoje zdrowie czy może nawet życie.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 21 opinii

+ Dodaj opinie
kondzio - Wystawiona 3 lata temu
Produkt dobrej jakości, czytelny wskaźnik, łatwy w obsłudze. Dodatkowo zasilacz w cenie. Przycisk on/off do dopracowania.
mona - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry.
tom - Wystawiona 3 lata temu
ciśnieniomierz doskonały
stanmast - Wystawiona 3 lata temu
ciśnieniomierz znany,bardzo dokładny i małym poborze energii-co przekłada się bezpośrednio na długą żywotność kompletu baterii
etylinek - Wystawiona 3 lata temu
Wszystko idealnie działa.
kokos999 - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry
Krzysztof - Wystawiona 2 lata temu
Dobry, ale mógłby być mniejszy.
Barbara - Wystawiona 2 lata temu
Jestem zadowolona
Roman - Wystawiona 2 lata temu
funkcjonalny i prosty w obsłudze
Grażyna - Wystawiona 3 lata temu
Z ciśnieniomierza byłam zadowolona przez tydzień. Łatwy w obsłudze, czytelny wyświetlacz, sygnalizuje, kiedy mankiet jest źle założony. Jednak po tygodniu dwa kolejne pomiary u tej samej osoby wykonane w krótkim odstępie czasu, znacząco się różniły. Nie mogłam sobie pozwolić na domyślanie się czy coś się zepsuło i który pomiar jest właściwy, ponieważ dotyczy to osoby biorącej leki na nadciśnienie. Czekam na efekt reklamacji i dlatego trudno mi wystawić ocenę produktu. Czytając opinie o tym produkcie, nie przypuszczałam, że tak szybko będę go musiała reklamować. Mam nadzieję, że wkrótce znów będę mogła z niego korzystać.
mariusz2007_2008 - Wystawiona 3 lata temu
Polecam zdecydowanie
Faraon - Wystawiona 3 lata temu
Tego urządzenia używa mnóstwo osób które znam, jest bardzo proste w użytkowaniu i niezawodne
MARTUR - Wystawiona 3 lata temu
Po pierwsze cichy, ogólnie robi pozytywne wrażenie, polecany przez innych. Mały mankiet (20-32 cm) w podstawowym zestawie (powinna być możliwość zakupu ciśnieniomierza z każdym rozmiarem-do wyboru S, M lub L).
ppp - Wystawiona 3 lata temu
łatwy w obsłudze, działa bez zarzutu
JANUSZ - Wystawiona 3 lata temu
JEST NAPRAWDE NIEYAWODNY
skorpion - Wystawiona 2 lata temu
dobra
tall - Wystawiona 3 lata temu
Dobry zakup
adom - Wystawiona 3 lata temu
polecam
kruczek - Wystawiona 3 lata temu
dostałem to czego oczekiwałem
szele49 - Wystawiona 3 lata temu
Produkt spełnia moje oczekiwanie.
Andrzej - Wystawiona 2 lata temu
Ok polecam