Manu

Długa orteza na dłoń i przedramię AM-OSN-L-05

Cechy produktu

  • Producent REH4MAT 

Opis

Czym jest orteza nadgarstka AM-OSN-L-05?
Została ona wykonana z unikatowego przestrzennego surowca o nazwie ActivExpanse, charakteryzującego się wysokim komfortem użytkowania.

Jak to działa?

Podwójna warstwowa konstrukcja surowca o dystansowej strukturze 3D pozwala na niestandardowe dopasowanie wyrobu oraz ustawienie właściwej kompresji dla przedramienia. Wewnętrzna warstwa surowca została wykonana z bawełnianej dzianiny frotte. Jest niezwykle przyjazna dla skóry pacjenta, nie powoduje odparzeń i otarć oraz perfekcyjnie odprowadza pot od ciała. Zewnętrzna warstwa surowca, posiadająca strukturę 3D, została wykonana z bardzo wytrzymałego, a zarazem miękkiego poliamidu, a jego przestrzenna konstrukcja i system otworów pozwala na oddychanie skóry i odprowadzanie od niej nadmiaru potu.

Orteza została wykonana z surowca ActivExpanse – gwarantującego doskonałą wentylację skóry.

Zapięcia wyrobu wykonano przy użyciu zespołu dwóch szerokich przelotek poliamidowych, a zakres regulacji zapięć jest bardzo duży, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie ortezy.

W dolnej części ortezy zastosowano długą aluminiową, anatomicznie wyprofilowaną łyżkę dłoniową, która w profesjonalny sposób została zabezpieczona farbą proszkową, co uodporniło ją na działanie ludzkiego potu.

W sytuacji tzw. „łabędziej ręki" w RZS, konstrukcja wyrobu ze specjalnym zapięciem koryguje ustawienie palców ze strony dołokciowej do pozycji neutralnej. Utrzymanie takiej optymalnej neutralnej pozycji ręki pozwala na zahamowanie procesu zmian neurologicznych i zwyrodnieniowych u chorego.

Ze względu na zastosowanie anatomicznie wyprofilowanej łuski z ujęciem dłoniowym, orteza może być również z powodzeniem stosowana u osób cierpiących na spastykę mięśniową w obrębie ręki.

Jaki rozmiar potrzebuję?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie