Menu

Rozwój osobisty kluczem do sukcesu - Ryszard Krupiński

Cechy produktu

  • ISBN 9788379000968 
  • Autor Ryszard Krupiński 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka kulinaria, hobby, poradniki 

Opis

Ze wstępu
propozycja literatury psychologiczno – motywacyjnej przystępnej w księgarniach jest wyjątkowo spora. Jednak większość książek ma albo charakter naukowy, niewiele czytelny i niezrozumiały dla zwykłego Kowalskiego, albo też opisuje zjawiska fragmentarycznie, koncentrując się na wąskiej perspektywie. Możemy odnaleźć szereg poradników, które uczą i pouczają nas jak się zmotywować, odnieść sukces, zostać mistrzem komunikacji, być korzystnym rodzicem, bogacić się, uprawiając myślenie pozytywne, stać się superhandlowcem albo sprzedawcą, zakodować podświadomość i niemało innych. Poradniki te w pokaźnym stopniu traktują ludzkie dążenia przedmiotowo, separując konkretne określone umiejętności i parametry od reszty osobowości. Dużo z nich w swojej perswazji każe nam naiwnie wierzyć, że życie jest proste i za pomocą kilku mentalnych sztuczek i nowych zachowań możemy je odmienić diametralnie, błyskawicznie i bez bólu. Jeśli w to wierzysz Drogi Czytelniku, to proszę – szprycuj się do woli tą infantylną wiarą w swoje solidne predyspozycje. Wyłącznie później nie miej do nikogo pretensji, iż straciłeś czas i realne możliwości rozwoju osobistego.

Zamiast zapychać sobie umysł utopijnymi mrzonkami możesz spróbować spojrzeć na siebie i swoje życie bardziej realnie. Proponuję Ci przegląd i weryfikację swych przekonań, postaw, potencjalnych osobistych zasobów, emocjonalnej władzy nad sobą, dążeń, psychologicznych problemów, wewnętrznych konfliktów. Rozpoczynam z Tobą dialog, uruchamiam pytania i wątpliwości, przemycam refleksję pod osobistą rozwagę. Skądkolwiek startujemy, możemy zmienić swoje życie we wszelkich albo wybranych obszarach intensywności i zaangażowania. Możemy produkować harmonię i doświadczać szczęścia, rozwijać umiejętności społeczne i zawodowe, osiągać sens i realizować potencjał. Naprawdę jesteśmy zdolni do wyżyn, o których teraz boimy się choćby marzyć. Ale pod warunkiem, że odważnie staniemy do walki ze sobą o siebie samego.

Książka Ryszarda Krupińskiego Rozwój osobisty kluczem do sukcesu stanowi sugestię, lecz nie posiada gotowych odpowiedzi ani scenariuszy kariery i szczęścia, gdyż takich po prostu nie ma. Pomimo elementarnego podobieństwa w swej naturze, każdy z nas jest inny, skomponowany z odmiennych doświadczeń i wpływów. Dlatego odpowiedzi i pomysł na życie też mamy najróżniejsze i wyłącznie my sami mamy sposobność odnaleźć swoją specyficzność i miejsce w przestrzeni samorealizacji. Cykl składa się z 52 medytacji, symbolicznie odzwierciedlających liczbę tygodni w roku. Rozważania dotyczą najważniejszych obszarów i naszych codziennych zmagań, od filozofii sukcesu po moralność i wiarę, od agresji po miłość, od beznadziejnego trwania po szczęście i satysfakcję z życia, od przeszłości po przyszłość.


gratisowy fragment:
Posłuchaj

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.