Menu

Pan Andersen opowiada. Słowik i inne historie

Cechy produktu

  • Producent Cass film 

Opis

SłowikTa historia wydarzyła się w Chinach sporo lat temu. Pałac cesarza był najwspanialszym pałacem na świecie i cały zrobiony z najdelikatniejszej porcelany. Ogród cesarza rozciągał się tak daleko, że sam ogrodnik nie wiedział gdzie się kończy.

Zamieszkiwał go mały, szary słowik, ale jego piosenki były tak cudowne i radosne, iż cały wspaniały ogród cesarza wyglądał przy nich trochę smutno. I to nad wyraz dręczyło cesarza, więc pewnego dnia.Kalosze szczęściaNasza historia początkuje się w Danii, a skrupulatniej na kolacji u pewnego porucznika.

Pod drzwi jego domu młoda, niedoświadczona wróżka zostawia magiczne kalosze, które spełniają życzenia. Kalosze wprawiają w ruch kolekcję wydarzeń, które ekspresowo wymykają się spod kontroli. Uczeń cofa się do epoki Wikingów, sierżant staje się poetą, a wartownik porucznikiem.

A nieduża wróżka przekonuje się, że spełnianie życzeń może skończyć się katastrofą.Głupi JasioW pewnym królestwie żył król, który chciał znaleźć męża dla córki. Problem w tym, iż księżniczka mogła wybierać jedynie wśród kandydatów, których akceptował jej ojciec.

Wszyscy okazali się niezwykle nudni. Tak więc konkurs o jej rękę został zwiększony na wszystkich zwykłych obywateli. I tak księżniczka wybrała sobie Jasia. Aczkolwiek wszyscy uważali, że jest głupi. Dla niej najważniejsza była jego szczerość, poczucie humoru i szerokie serce.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.